Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1 procent podatku.
Pro Publico Bono
Federacja Inicjatyw Oświatowych otrzymała
Nagrodę Główną Pro Publico Bono 2001
za program "Mała Szkoła"

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych


odsłon od 1 września 2006

Sprostowanie
piątek, 18 stycznia 2019 17:41

Federacja Inicjatyw Oświatowych oświadcza, że petycja z dnia 27 sierpnia 2018 r., skierowana przez FIO do Premiera Rządu RP Mateusza Morawieckiego nie jest produktem ani rezultatem projektu „Suweren konsultuje - dobre prawo buduje”, realizowanego przez FIO wspólnie ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego. Treść tej petycji nie była z ZNP uzgadniana, ani konsultowana. ZNP stoi na stanowisku, że nauczyciele powinni pracować tylko w oparciu o stosunek pracy. Zamiarem FIO nie było zasugerowanie, że ZNP postuluje przywrócenie możliwości zatrudnienia nauczycieli w oparciu o umowę zlecenia. Za wynikłe z powodu petycji FIO nieporozumienia, wszystkie zainteresowane strony, a zwłaszcza Związek Nauczycielstwa Polskiego Federacja Inicjatyw Oświatowych przeprasza.

Prezeska Zarządu FIO Małgorzata Lewandowska
Wiceprezeska Zarządu FIO Alina Kozińska-Bałdyga

 
Końcowy moduł programu „Suweren konsultuje...”
wtorek, 22 stycznia 2019 10:07
Trwa III moduł szkoleń projektu „Suweren konsultuje – dobre prawo buduje”, w którym uczestnicy podnoszą swoją wiedzę dotyczącą działania NGO i partnerów społecznych, ze szczególnym uwzględnieniem umiejętności analizy sprawozdań finansowych. To końcowa część projektu realizowanego wspólnie przez FIO i ZNP.
Ilustracja: Jedno ze szkoleń projektu
 
Więcej…
 
Proponujemy: Mała elektrownia w każdej wsi
sobota, 05 stycznia 2019 10:48
Federacja Inicjatyw Oświatowych przedstawia do konsultacji pomysł na „Małe Elektrownie OZE w Każdej Wsi". Inspiracją do pomysłu był nasz dawny program „Małe Przedszkole w Każdej Wsi", a także wystąpienia na współorganizowanej przez nas konferencji przygotowawczej COP 24 w Warszawie, oraz dorobek szczytu klimatycznego COP 24 w Katowicach.
Elektrownia słoneczna
 
Więcej…
 
Podziękowania z Brukseli
poniedziałek, 17 grudnia 2018 22:11
Europejskie Stowarzyszenie dla Lokalnej Demokracji ALDA podziękowało nam za współpracę w programie LADDER. Wspólnie przeprowadziliśmy projekt „Młodzieżowe Stowarzyszenie Ekorozwoju Gminy Długosiodło – drogą rozwoju globalnego”.
Logo Programu LADDER
 
Więcej…
 
Zaproszenie na Walne Zebranie członków FIO
sobota, 24 listopada 2018 11:02
Zarząd Federacji Inicjatyw Oświatowych zaprasza wszystkich członków FIO do wzięcia udziału w kontynuacji Walnego Zebrania, rozpoczętego w dniu 30 czerwca 2018 r. Zebranie odbędzie się 1 grudnia 2018 r. o godz. 11.00 w siedzibie FIO.
Logo FIO
 
Więcej…
 
startpoprz12345678910nastkoniec