Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1,5 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1,5 procenta podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Wskazówki dla użytkowników
 
Federacja Inicjatyw Oświatowych wspiera korzystanie z wolnego oprogramowania (free software). Prosimy o zapoznanie się z podstawowymi informacjami o użytecznych programach – przeglądarkach, edytorach i czytnikach pdf – ułatwiających korzystanie z naszej witryny i innych stron internetowych.
klawiatura
 
 

Przeglądarki internetowe

Zarówno wśród polskich, jak i zagranicznych użytkowników, niekwestionowanym liderem jest przeglądarka Firefox, dostępna do pobrania na stronach Mozilla.org. Rónie popularna jest rozwijana przez firmę Google przeglądarka Chrome. W wielu rankingach za przeglądarkę najszybszą, najbezpieczniejszą i najlepiej spełniającą standardy jest uznawana Opera.

Sympatykom produktów firmy Microsoft doradzamy porzucenie wszelkich wcześniejszych wersji jej prz<eglądarek (szczególnie Internet Explorer) oraz posługiwanie sie najnowszą wersją przeglądarki Edge. Strony FIO nie są optymalizowane dla przestarzałych wersji IE.

ikonka linkSprawdź aktualny ranking przeglądarek w polskim internecie

 

Formaty załaczników

Załączniki na naszych stronach publikujemy w formatach: PDF, DOC(X), XLS(X), PPT(X). Alternatywą dla płatnego pakietu biurowego MS Office (m.in. programów Word, Excel, Powerpoint) mogą być bezpłatne pakiety LibreOffice i OpenOffice. Oba pakiety obsługują zarówno własne typy rozszerzeń, jak i formaty MS Office: doc, docx, xlx, xlsx, ppt, pptx.

W przypadku plików PDF zalecamy ich ściągnięcie na dysk komputera i późniejsze otwarcie w czytniku PDF. Dla systemu Windows polecamy darmowe programy: Sumatra, Foxit Reader i Adobe Reader.

 

Fot. sxc.hu