Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1 procent podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Wskazówki dla użytkowników
 
Federacja Inicjatyw Oświatowych wspiera korzystanie z wolnego oprogramowania (free software). Prosimy o zapoznanie się z podstawowymi informacjami o użytecznych programach – przeglądarkach, edytorach i czytnikach pdf – ułatwiających korzystanie z naszej witryny i innych stron internetowych.
klawiatura
 
 

Przeglądarki internetowe

Zarówno wśród polskich, jak i zagranicznych użytkowników, niekwestionowanym liderem jest przeglądarka Firefox, dostępna do pobrania na stronach Mozilla.org. Rónie popularna jest rozwijana przez firmę Google przeglądarka Chrome. W wielu rankingach za przeglądarkę najszybszą, najbezpieczniejszą i najlepiej spełniającą standardy jest uznawana Opera.

Sympatykom produktów firmy Microsoft doradzamy porzucenie wszelkich wcześniejszych wersji jej prz<eglądarek (szczególnie Internet Explorer) oraz posługiwanie sie najnowszą wersją przeglądarki Edge. Strony FIO nie są optymalizowane dla przestarzałych wersji IE.

ikonka linkSprawdź aktualny ranking przeglądarek w polskim internecie

 

Formaty załaczników

Załączniki na naszych stronach publikujemy w formatach: PDF, DOC(X), XLS(X), PPT(X). Alternatywą dla płatnego pakietu biurowego MS Office (m.in. programów Word, Excel, Powerpoint) mogą być bezpłatne pakiety LibreOffice i OpenOffice. Oba pakiety obsługują zarówno własne typy rozszerzeń, jak i formaty MS Office: doc, docx, xlx, xlsx, ppt, pptx.

W przypadku plików PDF zalecamy ich ściągnięcie na dysk komputera i późniejsze otwarcie w czytniku PDF. Dla systemu Windows polecamy darmowe programy: Sumatra, Foxit Reader i Adobe Reader.

 

Fot. sxc.hu