Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1 procent podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Media o nas w roku 2013

Relacje mediów na temat realizowanego przez Federację Inicjatyw Oświatowych projektu "Z Małej Szkoły w Wielki Świat" publikujemy na stronie projektu. 

Rząd o polityce prorodzinnej

men.gov.pl, 23 października 2013

Debatą w Kancelarii Premiera RP, z udziałem ponad 300 gości, rozpoczął się 23 października cykl spotkań o polityce prorodzinnej - "Forum dla rodziny". Przedstawiając ideę Forum premier Donald Tusk podkreślił, że rządowi zależy na autentycznym dialogu ze wszystkimi stronami zainteresowanymi i zaangażowanymi na rzecz rodzin, a w efekcie na znalezieniu najtrafniejszej drogi dojścia z ofertą ze strony państwa do każdej polskiej rodziny.
MEN - zrzut ekranu
 
 
 

Finansowe aspekty prowadzenia Małej Szkoły

Nowa Słupia, 19 października 2013

W Publicznej Szkole Podstawowej w Jeziorku w dniach 18- 19 października 2013r. odbyło się szkolenie na temat ,,Finansowe aspekty prowadzenia Małej Szkoły”.
Nowa Słupia - zrzut ekranu
 
 
 

Polska szkoła na zakręcie

Przewodnik Katolicki, sierpień 2013. Autor: Jarosław Stróżyk

Szkoły są masowo likwidowane, klasy nadal przepełnione, tysiące nauczycieli traci pracę, a ci, którzy ją mają, zamiast poświęcać swój czas uczniom, tracą go na papierkową robotę – obraz polskiej edukacji u progu kolejnego roku szkolnego nie maluje się w zbyt kolorowych barwach.
Przewodnik Katolicki - zrzut ekranu
 
 
 

Edukacja wychodzi poza szkołę

ngo.pl / Stowarzyszenie Klon/Jawor, 26 czerwca 2013

To jedna z największych branż trzeciego sektora w Polsce. Organizacje zajmują się edukacją dzieci i dorosłych, współpracują z publicznymi placówkami oświatowymi. Zdarza się też, że prowadzą szkoły. Szkolne wakacje to dla nich również czas intensywnej pracy z dziećmi i młodzieżą.
ngo.pl - zrzut ekranu
 
 
 

Szkołę w Dąbkach można uratować

Portal Samorządowy, 5 czerwca 2013

Nowym organem prowadzącym szkołę w Dąbkach powinno być stowarzyszenie powołane przez rodziców i społeczność Dąbek oraz innych miejscowości z obwodu szkoły - tak wynika z opinii FIO.
Portal SamorządowyPortal Samorządowy - zrzut ekranu
 
 
startpoprz1234nastkoniec