Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1,5 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1,5 procenta podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Media o nas w roku 2013

Relacje mediów na temat realizowanego przez Federację Inicjatyw Oświatowych projektu "Z Małej Szkoły w Wielki Świat" publikujemy na stronie projektu. 

Rząd o polityce prorodzinnej

men.gov.pl, 23 października 2013

Debatą w Kancelarii Premiera RP, z udziałem ponad 300 gości, rozpoczął się 23 października cykl spotkań o polityce prorodzinnej - "Forum dla rodziny". Przedstawiając ideę Forum premier Donald Tusk podkreślił, że rządowi zależy na autentycznym dialogu ze wszystkimi stronami zainteresowanymi i zaangażowanymi na rzecz rodzin, a w efekcie na znalezieniu najtrafniejszej drogi dojścia z ofertą ze strony państwa do każdej polskiej rodziny.
MEN - zrzut ekranu
 
 
 

Finansowe aspekty prowadzenia Małej Szkoły

Nowa Słupia, 19 października 2013

W Publicznej Szkole Podstawowej w Jeziorku w dniach 18- 19 października 2013r. odbyło się szkolenie na temat ,,Finansowe aspekty prowadzenia Małej Szkoły”.
Nowa Słupia - zrzut ekranu
 
 
 

Polska szkoła na zakręcie

Przewodnik Katolicki, sierpień 2013. Autor: Jarosław Stróżyk

Szkoły są masowo likwidowane, klasy nadal przepełnione, tysiące nauczycieli traci pracę, a ci, którzy ją mają, zamiast poświęcać swój czas uczniom, tracą go na papierkową robotę – obraz polskiej edukacji u progu kolejnego roku szkolnego nie maluje się w zbyt kolorowych barwach.
Przewodnik Katolicki - zrzut ekranu
 
 
 

Edukacja wychodzi poza szkołę

ngo.pl / Stowarzyszenie Klon/Jawor, 26 czerwca 2013

To jedna z największych branż trzeciego sektora w Polsce. Organizacje zajmują się edukacją dzieci i dorosłych, współpracują z publicznymi placówkami oświatowymi. Zdarza się też, że prowadzą szkoły. Szkolne wakacje to dla nich również czas intensywnej pracy z dziećmi i młodzieżą.
ngo.pl - zrzut ekranu
 
 
 

Szkołę w Dąbkach można uratować

Portal Samorządowy, 5 czerwca 2013

Nowym organem prowadzącym szkołę w Dąbkach powinno być stowarzyszenie powołane przez rodziców i społeczność Dąbek oraz innych miejscowości z obwodu szkoły - tak wynika z opinii FIO.
Portal SamorządowyPortal Samorządowy - zrzut ekranu
 
 
startpoprz1234nastkoniec