Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1 procent podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Media o nas w roku 2014
 

Głos regionów

TVP Regionalna, 23 marca 2014

SRW w Mirowie walczy o założenie szkoły, władze lokalne odmawiają rejestracji. Do stycznia 2014 r. dzieci chodziły do niezarejestrowanej szkoły w Mirowie. Obecnie uczęszczają do szkoły stowarzyszeniowej w sąsiedniej gminie.
TVP Regionalna - zrzut ekranu
 
 
 

Przedszkole dla każdego dziecka? Rodzice sami muszą się zorganizować

Polskie Radio, 19 marca 2014

Jeśli rodzice chcą zagwarantować swojemu dziecku miejsce w dobrym przedszkolu blisko domu, to nie pozostaje nic innego, jak założyć stowarzyszenie i stworzyć taką placówkę. - Wiadomo, że samorządy w ramach programów naprawczych jako pierwsze będą likwidować szkoły i przedszkola – ostrzega w Jedynce Alina Kozińska-Bałdyga, prezes FIO w rozmowie z Haliną Łuszyńską.
Polskie Radio - zrzut ekranu
 
 
 

Przykłady dobrej praktyki - "Z małej szkoły w wielki świat"

oskko.edu.pl, 9 marca 2014

Spotkanie poprowadziła Elżbieta Tołwińska-Królikowska, prezeska Zarządu FIO, która na wstępie opowiedziała o historii utworzenia federacji oraz przyczynach, dla których zwrócono uwagę na problem małych szkół. Podkreśliła specyficzną rolę szkoły wiejskiej w środowisku lokalnym oraz zalety takiej szkoły jako ośrodka zazwyczaj niewielkiego i mocno związanego ze społecznością lokalną.
oskko.edu.pl - zrzut ekranu
 
 
 

Wydarzenia

Powiat Szydłowiecki, 28 lutego 2014

27 lutego 2014 r. z inicjatywy Starosty Szydłowieckiego oraz Federacji Inicjatyw Oświatowych w Warszawie, w Starostwie Powiatowym w Szydłowcu odbyło się spotkanie informacyjno-szkoleniowe dotyczące tworzenia i prowadzenia szkół i innych placówek oświatowych przez organizacje pozarządowe.
Powiat Szydłowiecki - zrzut ekranu
 
 
 

Wnioski o likwidację sześciu podkarpackich szkół

TVP Rzeszów, 26 lutego 2014

Tylko dwa dni zostały gminom na zgłaszanie planów likwidacji szkół, które we wrześniu znikną z mapy oświatowej. Sześć takich wniosków już trafiło do kuratorium. Niestety wiejskie szkoły przegrywają z ekonomią i niżem demograficznym. W Polsce tworzy się koalicja organizacji pozarządowych na rzecz pomocy wioskom...
TVP Rzeszów - zrzut ekranu
 
 
startpoprz12nastkoniec