Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1,5 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1,5 procenta podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Media o nas w roku 2014
 

Głos regionów

TVP Regionalna, 23 marca 2014

SRW w Mirowie walczy o założenie szkoły, władze lokalne odmawiają rejestracji. Do stycznia 2014 r. dzieci chodziły do niezarejestrowanej szkoły w Mirowie. Obecnie uczęszczają do szkoły stowarzyszeniowej w sąsiedniej gminie.
TVP Regionalna - zrzut ekranu
 
 
 

Przedszkole dla każdego dziecka? Rodzice sami muszą się zorganizować

Polskie Radio, 19 marca 2014

Jeśli rodzice chcą zagwarantować swojemu dziecku miejsce w dobrym przedszkolu blisko domu, to nie pozostaje nic innego, jak założyć stowarzyszenie i stworzyć taką placówkę. - Wiadomo, że samorządy w ramach programów naprawczych jako pierwsze będą likwidować szkoły i przedszkola – ostrzega w Jedynce Alina Kozińska-Bałdyga, prezes FIO w rozmowie z Haliną Łuszyńską.
Polskie Radio - zrzut ekranu
 
 
 

Przykłady dobrej praktyki - "Z małej szkoły w wielki świat"

oskko.edu.pl, 9 marca 2014

Spotkanie poprowadziła Elżbieta Tołwińska-Królikowska, prezeska Zarządu FIO, która na wstępie opowiedziała o historii utworzenia federacji oraz przyczynach, dla których zwrócono uwagę na problem małych szkół. Podkreśliła specyficzną rolę szkoły wiejskiej w środowisku lokalnym oraz zalety takiej szkoły jako ośrodka zazwyczaj niewielkiego i mocno związanego ze społecznością lokalną.
oskko.edu.pl - zrzut ekranu
 
 
 

Wydarzenia

Powiat Szydłowiecki, 28 lutego 2014

27 lutego 2014 r. z inicjatywy Starosty Szydłowieckiego oraz Federacji Inicjatyw Oświatowych w Warszawie, w Starostwie Powiatowym w Szydłowcu odbyło się spotkanie informacyjno-szkoleniowe dotyczące tworzenia i prowadzenia szkół i innych placówek oświatowych przez organizacje pozarządowe.
Powiat Szydłowiecki - zrzut ekranu
 
 
 

Wnioski o likwidację sześciu podkarpackich szkół

TVP Rzeszów, 26 lutego 2014

Tylko dwa dni zostały gminom na zgłaszanie planów likwidacji szkół, które we wrześniu znikną z mapy oświatowej. Sześć takich wniosków już trafiło do kuratorium. Niestety wiejskie szkoły przegrywają z ekonomią i niżem demograficznym. W Polsce tworzy się koalicja organizacji pozarządowych na rzecz pomocy wioskom...
TVP Rzeszów - zrzut ekranu
 
 
startpoprz12nastkoniec