Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1,5 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1,5 procenta podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Media o nas w roku 2011

Relacje mediów na temat realizowanego przez Federację Inicjatyw Oświatowych projektu "Z Małej Szkoły w Wielki Świat" publikujemy na stronie projektu. 

Eksperci: W Polsce należy docenić edukację pozaszkolną

natablicy.pl / PAP Nauka w Polsce, 7 listopada 2011

W polskim systemie nacisk położony jest przede wszystkim na edukację formalną, a pozaszkolne jej formy są niedoceniane – mówili eksperci podczas sobotniej debaty nt. edukacji pozaszkolnej, odbywającej się w ramach VI Kongresu Obywatelskiego w Warszawie.
natablicy.pl - zrzut ekranu
 
 
 

Eksperci: rola edukacji pozaszkolnej wciąż niedoceniana

Onet, 5 listopada 2011

W polskim systemie nacisk położony jest przede wszystkim na edukację formalną, a pozaszkolne jej formy są niedoceniane - mówili eksperci podczas sobotniej debaty nt. edukacji pozaszkolnej, odbywającej się w ramach VI Kongresu Obywatelskiego w Warszawie. - Pod względem znaczenia edukacji pozaformalnej z potęgi stajemy się pariasem - stwierdzono.
Onet - zrzut ekranu
 
 
 

Ratujemy małe szkoły

Wspólnota, 24 września 2011. Autorka: Alina Kozińska-Bałdyga

Federacja Inicjatyw Oświatowych i Związek Gmin Wiejskich RP we współpracy z gminami Lesznowola, Lelów i Wisznice i w partnerstwie z organizacjami z Walii (Sustainable Wales), Węgier (Instytut Budapesztański) i Danii (Komitet Helsiński) realizują innowacyjny projekt "Monitoring procesu przekazywania szkół i przedszkoli zagrożonych likwidacją organizacjom pozarządowym".
Wspólnota - zrzut ekranu
 
Więcej…
 
 

Małe szkoły - lepsze niż inne?

Echo Katolickie, 14 września 2011. Autorka: Kinga Ochnio

W ciągu ostatnich lat zlikwidowano około pięciu tysięcy małych szkół. Powody są dwa i wszędzie te same: demografia i finanse. Nie pomagają protesty rodziców. Najczęściej jedynym sposobem na przetrwanie placówki jest jej przejęcie przez stowarzyszenie.
Echo Katolickie - zrzut ekranu
 
Więcej…
 
 

Potrzeba dyskusji o przedszkolach

TVP Info, 9 września 2011. Autor: DARTH

To, co się dzieje teraz z przedszkolami i podnoszeniem opłat za nie, to efekt zaniedbań wielu lat. Nie ma subwencji państwowej na edukację przedszkolną, bo samorządy już od roku 1989 r. są obciążane tymi kosztami. Niestety samorządy, którymś momencie muszą pozyskiwać pieniądze z kieszeni rodziców, bo musimy mieć świadomość, że są obecnie w bardzo trudnej sytuacji ekonomicznej. Trzeba się jednak zastanowić, jakie podjąć działania, aby te koszty obniżyć albo gdzie znaleźć pieniądze.
TVP Info - zrzut ekranu
 
 
startpoprz123456nastkoniec