Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1 procent podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Media o nas – do roku 2006
 

Mała szkoła – wielka sprawa

Nowiny24, 4 kwietnia 2002. AUtor: Marian Struś

Był czas, że zdeterminowane brakiem środków finansowych samorządy, zaczęły likwidować małe szkoły. Jednakże w wielu miejscowościach decyzje te spotkały się ze zdecydowanym sprzeciwem lokalnych społeczności. Ludzie zakładali stowarzyszenia, którym władze gminne oddawały szkoły we władanie. W woj. podkarpackim powstało kilkanaście takich szkół. Co ważne, mają się dobrze.
Nowiny24 - miniatura
 
Więcej…
 
 

O szkole mówią dumnie "nasza"

Nowiny24, 6 marca 2002. Autor: Marian Struś

MCHAWA (gm. Baligród). Od początku roku szkolnego 2001/2002 funkcjonuje tam niepubliczna szkoła podstawowa o uprawnieniach szkoły publicznej.
Nowiny24 - miniatura
 
Więcej…
 
 

Społeczeństwo nieobojętnych

Znak, styczeń 2002. Autor: Andrzej Zoll

Niepokój o kondycję polskiego społeczeństwa zaowocował nową inicjatywą obywatelską. W listopadzie 2001 roku odbyła się w Krakowie konferencja, której uczestnicy – przedstawiciele organizacji pozarządowych, samorządów, ośrodków badawczych i doradczych, a także mediów – zdecydowali się przystąpić do Ruchu Przeciw Bezradności, utworzonego w oparciu o funkcjonujący od lutego 2001 roku program "Edukacja dla rozwoju".
Znak - zrzut ekranu
 
Więcej…
 
 

Inteligentni inaczej

Onet.pl , 14 września 2001

Co drugi Polak nie rozumie prostego tekstu. - Wtórny analfabetyzm to choroba cywilizacyjna i dlatego z problemem tym borykają się wszystkie kraje wysoko rozwinięte. Winna jest telewizja, komputer, a przede wszystkim Internet, a ponieważ te media ciągle się rozwijają, to i analfabetów nam przybywa. Kultura obrazkowa zbiera swoje żniwo – uważa Jolanta Dobrzyńska, wicedyrektor departamentu kadr i kształcenia MEN.
Onet.pl  - zrzut ekranu
 
Więcej…
 
startpoprz123456nastkoniec