Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1 procent podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

MMP – ruszyły dyżury specjalistów
piątek, 16 listopada 2007 18:11
W projekcie Mazowieckie Małe Przedszkola rozpoczęły się dyżury specjalistów. Na pytania nauczycielek MMP telefonicznie lub on-line odpowiada grupa pedagogów-terapeutów, logopedów, nauczycieli wychowania przedszkolnego i prawników.
Mazowieckie Małe Przedszkola - logo
 

Dyżury telefoniczne trwają od 29 października, a 13 listopada odbył się pierwszy czat – w rozmowie online z prezes Federacji Inicjatyw Oświatowych, Aliną Kozińska-Bałdygą. uczestniczyło 21 z 30 nauczycielek MMP. Następny czat z pedagogiem-terapeutką, panią Elwirą Jeunehomme, odbędzie się 26 listopada.

Założeniem projektu MMP jest wykorzystanie nowych technologii, a zwłaszcza Internetu, jako wsparcia nauczycielek pracujących w Małych Przedszkolach. Wszystkie placówki zostały ostatnio wyposażone w laptopy z dostępem do sieci, a każda z nauczycielek ma własne konto na platformie e-learningowej FIO i przeszła podstawowe szkolenie komputerowe. Nauczycielki zalogowane na platformie e-learningowej mogą podzielić się wrażeniami z pracy w Małym Przedszkolu, ściągnąć materiały metodyczne i poprosić ekspertów o wskazówki.