Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1 procent podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Konkurs dla nauczycielek Małych Przedszkoli
piątek, 02 listopada 2007 23:01
Ogłaszamy konkurs dla nauczycielek Małych Przedszkoli "Całe rodziny czytają przedszkolakom". Jego celem jest włączenie rodzin przedszkolaków we wspólne czytanie książeczek. Czas trwania konkursu: listopad-grudzień 2007 r.
książki dla przedszkoli
 

Drogie Koleżanki, Nauczycielki Małych Przedszkoli

Nasze przedszkolaki otrzymały w wyprawkach po dwie książeczki z ilustracjami Jana Marcina Szancera, wydane przez Oficynę Wydawniczą G&P.

Książeczki te mają być nie tylko pamiątkami z przedszkola, ale przede wszystkim ważną pomocą w rozbudzaniu zainteresowania dzieci książkami i czytaniem.

Jednak dzieci, by wykorzystać nie tylko bogate ilustracje, ale i tekst, muszą otrzymać pomoc dorosłych. Zależy nam bardzo, aby obecność tych książeczek w domach zachęciła całe rodziny do wspólnego czytania.

Stąd pomysł konkursu dla Was – Nauczycielek MP – na projekt działań, które w atrakcyjny sposób upowszechnią domowe czytanie.

 

Przedmiot konkursu

Opis zaprojektowanego i zrealizowanego w listopadzie i grudniu 2007 r. projektu, który włącza rodziny dzieci w czytanie obu lub jednej z dwóch książeczek podarowanych dzieciom w wyprawce.

 

Kryteria oceny

Przedmiotem oceny będzie opis projektu wraz z dokumentacją jego realizacji (zdjęcia, prace dzieci, wspólne prace całych rodzin, filmy itp.), który należy przesłać:

  • opis - Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do 10 grudnia 2007 r.
  • dokumentację, której nie da się przesłać e-mailem (prace) – pocztą tradycyjną (priorytetem) pod adresem: Federacja Inicjatyw Oświatowych, 00-052 Warszawa, ul. Mazowiecka 7, lok. 31.

Zależy nam, aby działania te:

  • nie były jednorazowe – aby w tym czasie motywowały rodziny do niemal codziennej aktywności czytelniczej,
  • włączały wielu członków rodziny – rodziców, starsze rodzeństwo, dziadków,
  • kończyły się wydarzeniem włączającym całe rodziny - "Świętem Książeczki" (nazwa dnia może być inna)

Uwaga: prace zostaną zwrócone po zakończeniu konkursu.

 

Nagrody

Nagrodą dla najlepszej pracy z każdego województwa (razem 4 prace zwycięskie) będą:

Lista nagrodzonych zostanie uroczyście ogłoszona w Warszawie na konferencji kończącej projekt "Małe Przedszkole w Każdej Wsi" (17–18 grudnia 2007 r.).

Z pozdrowieniami
Elżbieta Tołwińska-Królikowska
Koordynatorka projektu "Małe Przedszkole w Każdej Wsi"