Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1 procent podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Wakacje z Wolontariuszem
 
Program realizowany od roku 2001, w którym studenci wyjeżdżali w czasie wakacji do wiejskich szkół. W czasie dwutygodniowego pobytu prowadzili z dziećmi zajęcia plastyczne, teatralne, muzyczne, sportowe, organizowali wycieczki krajoznawcze itd.
mis na wakacjach
 

2001

Akcja była prowadzona niezależnie przez Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej jako "Zielona Informatyka" (30 studentów – 3 gimnazja) i przez Federację Inicjatyw Oświatowych jako "Wakacje z Wolontariuszem" (studenci Kolegium Nauczycielskiego - 20 studentów, 5 Małych Szkół).

2002

W akcję zaangażowało się prawie 100 studentów z Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Warszawskiego, Kolegium Nauczycielskiego, Akademii Sztuk Pięknych, Akademii Pedagogiki Specjalnej, Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Akademii Medycznej w Warszawie. W programie uczestniczyły miejscowości: Kunkowa, Nowica, Czyrna, Muszynka, Tylicz, Kamionka Wielka, Mystków, Królowa, Chmielnik, Komarno, Krzywośnity, Korzecznik, Gorawino, Brzuza, Dąbrowa, Lipnik i Zakrzów.

2004

"Wakacje z wolontariuszem" prowadziła Federacja Inicjatyw Oświatowych. Studenci prowadzili zajęcia, które miały pobudzić wyobraźnię dzieci, udoskonalić ich sprawność manualną, a także integrować dzieci w różnym wieku. Oprócz podstawowego programu studenci mieli do zaoferowania nowe projekty takie jak: "Pinokio na wakacjach", "Krainy Jaskiniowców", "Warsztaty plastyczne", które spotkały się z dużym zainteresowaniem dzieci.

2005

Część zajęć była prowadzona na podstawie scenariuszy przygotowanych w projekcie Ameryka Łacińska dla najmłodszych (Edukacja nt. różnorodności rasowej, etnicznej i kulturowej dla uczniów klas 0-3). Znalazły się w nich takie zajęcia jak:"Na targu Indian w Gwatemali", "Wyprawa w górę Amazonki", "Życie codzienne dzieci w Meksyku i Brazylii", "Mity Indian Ameryki Łacińskiej". Program realizowany we współpracy z Kolegium Nauczycielskim, Akademią Pedagogiki Specjalnej i Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego.