Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1,5 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1,5 procenta podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Wakacje z Wolontariuszem
 
Program realizowany od roku 2001, w którym studenci wyjeżdżali w czasie wakacji do wiejskich szkół. W czasie dwutygodniowego pobytu prowadzili z dziećmi zajęcia plastyczne, teatralne, muzyczne, sportowe, organizowali wycieczki krajoznawcze itd.
mis na wakacjach
 

2001

Akcja była prowadzona niezależnie przez Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej jako "Zielona Informatyka" (30 studentów – 3 gimnazja) i przez Federację Inicjatyw Oświatowych jako "Wakacje z Wolontariuszem" (studenci Kolegium Nauczycielskiego - 20 studentów, 5 Małych Szkół).

2002

W akcję zaangażowało się prawie 100 studentów z Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Warszawskiego, Kolegium Nauczycielskiego, Akademii Sztuk Pięknych, Akademii Pedagogiki Specjalnej, Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Akademii Medycznej w Warszawie. W programie uczestniczyły miejscowości: Kunkowa, Nowica, Czyrna, Muszynka, Tylicz, Kamionka Wielka, Mystków, Królowa, Chmielnik, Komarno, Krzywośnity, Korzecznik, Gorawino, Brzuza, Dąbrowa, Lipnik i Zakrzów.

2004

"Wakacje z wolontariuszem" prowadziła Federacja Inicjatyw Oświatowych. Studenci prowadzili zajęcia, które miały pobudzić wyobraźnię dzieci, udoskonalić ich sprawność manualną, a także integrować dzieci w różnym wieku. Oprócz podstawowego programu studenci mieli do zaoferowania nowe projekty takie jak: "Pinokio na wakacjach", "Krainy Jaskiniowców", "Warsztaty plastyczne", które spotkały się z dużym zainteresowaniem dzieci.

2005

Część zajęć była prowadzona na podstawie scenariuszy przygotowanych w projekcie Ameryka Łacińska dla najmłodszych (Edukacja nt. różnorodności rasowej, etnicznej i kulturowej dla uczniów klas 0-3). Znalazły się w nich takie zajęcia jak:"Na targu Indian w Gwatemali", "Wyprawa w górę Amazonki", "Życie codzienne dzieci w Meksyku i Brazylii", "Mity Indian Ameryki Łacińskiej". Program realizowany we współpracy z Kolegium Nauczycielskim, Akademią Pedagogiki Specjalnej i Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego.