Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1 procent podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Nauczyciel Liderem Przedsiębiorczości
 
Pilotaż "Nauczyciel Liderem Przedsiębiorczości na Wsi" – to wspólny projekt Federacji Inicjatyw Oświatowych i MEN. Umowę w tej sprawie podpisaliśmy w sierpniu 2006 r. Celem projektu było wspomaganie nauczycieli w budowaniu własnego wizerunku i wzmacnianiu autorytetu zawodowego.
mis z wedka
 

Uczestnicy

Nauczyciele z Małych Szkół i innych placówek wiejskich zagrożonych likwidacją, zainteresowani rozwojem swojej szkoły jako ośrodka przedsiębiorczości i rozwoju wsi.

 

Działania

  • Konferencja szkoleniowa i warsztaty, na których nauczyciele poznali podstawowe zasady biznesowe zastosowane w kontekście szkoły jako podmiotu działającego na rynku usług edukacyjnych, społecznych, kulturalnych (badanie rynku, identyfikacja potrzeb, przygotowanie oferty).
  • Przygotowanie specjalnego numeru pisma "Mała Szkoła" poświęconego szkole jako ośrodkowi przedsiębiorczości i pozyskiwaniu środków na jej utrzymanie i rozwój.

 

Partnerzy

  • Stowarzyszenie SENS
  • Gminy wiejskie współpracujące w ramach "Partnerstwa dla edukacji" i Rady Edukacyjnej Konwentu Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów woj. zachodniopomorskiego