Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1,5 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1,5 procenta podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Nauczyciel Liderem Przedsiębiorczości
 
Pilotaż "Nauczyciel Liderem Przedsiębiorczości na Wsi" – to wspólny projekt Federacji Inicjatyw Oświatowych i MEN. Umowę w tej sprawie podpisaliśmy w sierpniu 2006 r. Celem projektu było wspomaganie nauczycieli w budowaniu własnego wizerunku i wzmacnianiu autorytetu zawodowego.
mis z wedka
 

Uczestnicy

Nauczyciele z Małych Szkół i innych placówek wiejskich zagrożonych likwidacją, zainteresowani rozwojem swojej szkoły jako ośrodka przedsiębiorczości i rozwoju wsi.

 

Działania

  • Konferencja szkoleniowa i warsztaty, na których nauczyciele poznali podstawowe zasady biznesowe zastosowane w kontekście szkoły jako podmiotu działającego na rynku usług edukacyjnych, społecznych, kulturalnych (badanie rynku, identyfikacja potrzeb, przygotowanie oferty).
  • Przygotowanie specjalnego numeru pisma "Mała Szkoła" poświęconego szkole jako ośrodkowi przedsiębiorczości i pozyskiwaniu środków na jej utrzymanie i rozwój.

 

Partnerzy

  • Stowarzyszenie SENS
  • Gminy wiejskie współpracujące w ramach "Partnerstwa dla edukacji" i Rady Edukacyjnej Konwentu Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów woj. zachodniopomorskiego