Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1,5 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1,5 procenta podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Desant misiów w przedszkolach
Z okazji Dnia Dziecka do naszych Małych Przedszkoli zostały przyjęte nowe "przedszkolaki" - do wszystkich placówek dotarły misie, które od tej pory będą brać udział w zajęciach.
misie
 

Misie będą pomagać dzieciom w uczeniu się, a nauczycielkom – w nauczaniu. Każde dziecko opiekuje się jednym z misiów. Również nauczycielka ma pod opieką swojego misia.

Po ukończeniu przedszkola miś idzie z dzieckiem do domu, stając się pamiątką i łącznikiem między czasem edukacji przedszkolnej i nauką w klasie "0".

Miś – jako ważny uczestnik pracy naszych Małych Przedszkoli i miły kadrze projektu symbol dzieciństwa – zamieszkał w logo programu "Małe Przedszkole w Każdej Wsi".

Za jak najliczniejszą reprezentacją misiów w przedszkolach przemawia nie tylko nasza sympatia i sentyment do nich, lecz także teorie psychologiczne.

Obecność misiów wiąże się z metodyką zaproponowaną przez prof. Edytę Gruszczyk-Kolczyńską i Ewę Zielińską we wdrażanym w naszych przedszkolach programie wspierania rozwoju dzieci (Gruszczyk-Kolczyńska E., Zielińska E. Wspomaganie rozwoju umysłowego trzylatków i dzieci starszych wolniej rozwijających się. Książka dla rodziców, terapeutów i nauczycielek przedszkola; Wspomaganie rozwoju umysłowego dzieci cztero- i pięcioletnich. Książka dla rodziców, terapeutów i nauczycielek przedszkola, Warszawa 2006, WSiP).

Na zdjęciu: W siedzibie Reczańskiego Towarzystwa Oświatowego "Pro Educatio" (woj. zachodniopomorskie) misie czekają na podwiezienie do swoich przedszkoli

 

Zobacz też:

ikonka linkKonkurs na portret Misiaczka

ikonka linkSkąd się wziął pluszowy miś?