Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1 procent podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Desant misiów w przedszkolach
Z okazji Dnia Dziecka do naszych Małych Przedszkoli zostały przyjęte nowe "przedszkolaki" - do wszystkich placówek dotarły misie, które od tej pory będą brać udział w zajęciach.
misie
 

Misie będą pomagać dzieciom w uczeniu się, a nauczycielkom – w nauczaniu. Każde dziecko opiekuje się jednym z misiów. Również nauczycielka ma pod opieką swojego misia.

Po ukończeniu przedszkola miś idzie z dzieckiem do domu, stając się pamiątką i łącznikiem między czasem edukacji przedszkolnej i nauką w klasie "0".

Miś – jako ważny uczestnik pracy naszych Małych Przedszkoli i miły kadrze projektu symbol dzieciństwa – zamieszkał w logo programu "Małe Przedszkole w Każdej Wsi".

Za jak najliczniejszą reprezentacją misiów w przedszkolach przemawia nie tylko nasza sympatia i sentyment do nich, lecz także teorie psychologiczne.

Obecność misiów wiąże się z metodyką zaproponowaną przez prof. Edytę Gruszczyk-Kolczyńską i Ewę Zielińską we wdrażanym w naszych przedszkolach programie wspierania rozwoju dzieci (Gruszczyk-Kolczyńska E., Zielińska E. Wspomaganie rozwoju umysłowego trzylatków i dzieci starszych wolniej rozwijających się. Książka dla rodziców, terapeutów i nauczycielek przedszkola; Wspomaganie rozwoju umysłowego dzieci cztero- i pięcioletnich. Książka dla rodziców, terapeutów i nauczycielek przedszkola, Warszawa 2006, WSiP).

Na zdjęciu: W siedzibie Reczańskiego Towarzystwa Oświatowego "Pro Educatio" (woj. zachodniopomorskie) misie czekają na podwiezienie do swoich przedszkoli

 

Zobacz też:

ikonka linkKonkurs na portret Misiaczka

ikonka linkSkąd się wziął pluszowy miś?