Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1,5 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1,5 procenta podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Jak zorganizować bal charytatywny
piątek, 23 marca 2007 16:30
Dyrektor samorządowego przedszkola w Leśnej w liście do prezeski FIO - Aliny Kozińskiej-Bałdygi dzieli się doświadczeniami z organizacji balu charytatywnego.
Przedszkole w Leśnej
 

Droga Pani Alino!

Prosiła nas Pani o informacje na temat organizacji Balu Charytatywnego, wiec oczywiście opisujemy krok po kroku.

Bardzo ważne jest, aby cały personel, zaangażował się w tę akcję. Potem należy zmobilizować rodziców do współpracy.

Jeśli to się uda, zaczyna się ciężka praca, która polega na chodzeniu do różnych firm (zakłady, prywatni przedsiębiorcy, sklepy itp.) i proszenie o pomoc i jakiekolwiek wsparcie (fanty na loterię, aukcję, produkty spożywcze). Część fantów można przygotować samemu, zależy to od możliwości i zdolności pracowników.

Oczywiście należy również znaleźć odpowiednią salę, pomyśleć o muzyce, dekoracji i poczęstunku dla gości. Poczęstunek przygotowujemy sami i zależy on od tego, co uda nam się otrzymać. Tutaj bardzo potrzebna jest pomoc rodziców, którzy również przynoszą nam produkty (najlepiej zrobić listę potrzebnych artykułów i rodzice sami deklarują się w miarę swoich możliwości).

Duże wsparcie i wielka pomoc to szukanie darczyńców przez Internet. Należy założyć pocztę, a jeszcze lepiej stronę internetową swojej placówki, aby być wiarygodnym. My takiej strony jeszcze nie posiadamy, ale mamy nadzieję, że już wkrótce ulegnie to zmianie. Koniecznie przy wysyłaniu wiadomości należy podać adres i telefon kontaktowy, żeby potencjalny darczyńca mógł sprawdzić naszą wiarygodność.

Mamy nadzieję, że te informacje pomogą innym placówkom w organizacji Balu Charytatywnego. Nie jest to wcale łatwe i wymaga dużego zaangażowania i cierpliwości (my przygotowujemy się do Balu już od stycznia, a organizujemy go w listopadzie). Wszystkim, którzy podejmą takie działania, życzymy powodzenia i trzymamy kciuki.

Pozdrawiamy serdecznie i mamy nadzieje, że opisane przez nas kroki pomogą zainteresowanym. Jeśli znajda się osoby, które będą potrzebowały dalszych wskazówek i pomocy bardzo chętnie pomożemy.

Z wyrazami szacunku
Dyrektor, personel i dzieci
19 marca 2007 r.

Nasz adres:
Miejsko-Gminne Przedszkole w Leśnej
ul. Świerczewskiego 42, 59-820 Leśna
tel. (75) 72 11 289
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

PS. Dołączamy zdjęcie naszego Przedszkola