Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1,5 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1,5 procenta podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Serwis "Uczyć się z historii"
czwartek, 22 lutego 2007 09:50
Rok 2007 to drugi rok istnienia serwisu historycznego "Uczyć się z historii", który publikuje prezentacje projektów edukacyjnych wykorzystujących nowe metody nauczania. Portal prowadzi Fundacja Ośrodka Karta w Warszawie.
mapa po 17 września 1939
 

W bazie serwisu znajdują się prezentacje 40 projektów, które mogą być źródłem inspiracji dla nauczycieli i organizacji pozarządowych zajmujących się edukacją historyczną. Ich tematyka koncentruje się na historii II wojny światowej, Zagłady, wysiedleń i życia w cieniu sowieckiego i nazistowskiego totalitaryzmu. Prezentacje zawierają dokumentacje działań podjętych przez organizatorów projektu, a także fotografie i materiały wykorzystywane podczas jego realizacji. Ważnym elementem każdej prezentacji jest glosariusz, wyjaśniający ważniejsze pojęcia związane ze szczegółową tematyką projektu.

Dostępne są również dane kontaktowe twórców poszczególnych inicjatyw, dzięki czemu nauczyciele odwiedzający serwis „Uczyć się z historii” uzyskują szansę na bezpośrednią wymianę doświadczeń z praktykami nowych form edukacji historycznej. Opublikowane na stronie opisy projektów można także wydrukować albo ściągnąć w formacie PDF na dysk twardy własnego komputera.

ikonka pobierzSzczegóły (PDF - 50 KB)