Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1,5 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1,5 procenta podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Biznesplan dla Małej Szkoły
niedziela, 07 stycznia 2007 23:05

Autorka: Dominika Peck

Od roku pełnię funkcję dyrektora Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Lipinach, tzw. małej szkoły. Jestem przedziwnym dyrektorem szkoły. Moje poprzednie doświadczenia zawodowe nie mają nic wspólnego z systemem oświaty. Z wykształcenia jestem ekonomistą (specjalność handel zagraniczny), z doświadczenia – księgowym, kontrolerem finansowym z ponad 10-letnim stażem zawodowym na różnych stanowiskach w polskich oddziałach zagranicznych korporacji.
dodawanie
 

 

Prowadzenie małej szkoły wydawało mi się zadaniem łatwym i prostym – 60 uczniów, 14 nauczycieli, pewne przychody (subwencja oświatowa), w zasadzie stałe, przewidywalne koszty itd. Po pierwszym roku pracy już wiem, że nie jest to zadanie łatwe. Borykam się z trudnościami i kłopotami, których nie przewidywałam, nie ujęłam w moim strategicznym planie zarządzania placówką. Ciągle więc myślę, bazując na biznesowych doświadczeniach i ekonomicznym wykształceniu, jak rozwiązywać problemy, jak się do nich przygotowywać i nie być zaskoczonym, gdy się pojawiają, jak je odpierać, jak mieć na nie plan, dobry plan, BIZNESPLAN.

 

Do pobrania:

Dominika Peck - Biznesplan dla Małej Szkoły. Materiał z programu Nauczyciel Liderem Przedsiębiorczości na Wsi

ikonka pobierzPDF - 128 KB