Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1,5 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1,5 procenta podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Zapalmy Płomień Solidarności!
piątek, 23 lutego 2024 17:25
Pamiętamy datę 24 lutego 2022, gdy zjednoczyliśmy się, aby pomóc Ukraińcom napadniętym przez wojska rosyjskie. W drugą rocznicę pełnoskalowej napaści na Ukrainę zapalimy ogniska, znicze i świece - Płomienie Solidarności. Zapalmy o godz. 20 Płomień Solidarności w naszych oknach. Wcześniej, w południe zapraszamy na stacjonarne spotkanie "Wspólna szkoła" - doświadczenia ukraińskich i polskich uczniów.
Logo akcji Płomień Solidarności
 


Organizacji ogólnopolskiej akcji podjęła się Fundacja Inna Przestrzeń, swoje poparcie dla niej zgłosiła Federacja Inicjatyw Oświatowych. Organizatorzy wzywają do uczestnictwa: 24 lutego mijają dwa lata od bestialskiej agresji rosyjskiego reżimu na nasze siostry i braci z Ukrainy. Mijają dwa lata ich bohaterskiej postawy, nieustępliwej walki w obronie domu i ojczyzny. W obronie normalnego życia w suwerennym kraju. Los Ukraińców i Ukrainek zależy od ich determinacji i odwagi, która staje wobec próby zmęczenia i rozpaczy, ale wiele zależy także od reakcji demokratycznego świata, Europy, Polski — Polek i Polaków.

Niech wyrazem tej solidarnej reakcji w tragiczną i heroiczną rocznicę 24 lutego będzie rozpalenie ognisk, które staną się symbolem tego, że nie gaśnie nasze oburzenie na tych, którzy mordują Ukrainę i nasz podziw dla jej obrońców. Niech nie opada płomień naszej solidarności, zaangażowania w pomoc także siostrom i braciom uchodźczym.

Tego dnia FIO zaprasza w godz. 12.00 – 14.00 do Domu Pielgrzyma Amicus (Warszawa, ul. Hozjusza 2) na spotkanie "Wspólna szkoła" - doświadczenia ukraińskich i polskich uczniów, rodziców, nauczycieli i dyrektorów szkół. Jego celem jest zebranie doświadczeń do dalszej pracy w ramach przyszłych Żoliborskiej Rady Oświatowej, innych Rad Oświatowych  i Forum Edukacji Polska-Ukraina przy Parlamencie RP.

 

Ikonka linkPłomień Solidarności na stronie Fundacji Inna Przestrzeń - strona zewnętrzna