Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1 procent podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Asystent międzykulturowy? Idź na studia!
sobota, 10 września 2022 08:29
Z radością informujemy, że na Uniwersytecie Warszawskim prowadzona jest obecnie rekrutacja na studia podyplomowe „Asystentura międzykulturowa w szkole”. Można uzyskać 100% dofinansowanie na ich koszt: na czesne, koszty dojazdu i noclegu, a także na pokrycie kosztów opieki nad osobami zależnymi na czas zajęć.
Multikulti: miś i slimak
 

Na studia można zgłaszać się do 30 września 2022 r. Mają one charakter praktyczny i są przykładem innowacyjnej współpracy pomiędzy organizacjami pozarządowymi, asystentkami międzykulturowymi oraz Uniwersytetem Warszawskim.

Studia są przeznaczone dla osób, które planują podjęcie pracy lub już pracują w szkołach jako asystentki i asystenci międzykulturowi, asystentki i asystenci edukacji romskiej lub pełnią funkcję pomocy nauczyciela (zgodnie z Ustawą prawo oświatowe, Rozdział 7: Kształcenie osób przybywających z zagranicy, Art. 165 ust. 8 i 9). Szczegóły na stronie uczelni (link poniżej).

Dofinansowanie dla uczestników studiów jest przyznawane przez Fundację na rzecz Różnorodności Społecznej (FRS), a środki na nie pochodzą od Fundacji Norwegian Refugee Council Polska (NRC).

O dofinansowanie mogą się ubiegać osoby spełniające dwa warunki: po ukończeniu studiów podyplomowych „Asystentura międzykulturowa w szkole” planują pracować jako asystentka międzykulturowa lub asystent międzykulturowy, dla których dofinansowanie jest niezbędne, aby mogły podjąć studia (brak dofinansowania spowoduje, że to nie będą mogły podjąć studiów).

 

Ikonka linkStrona z informacjami o naborze - strona zewnętrzna

Ikonka linkStrona z informacjami o dofinansowaniu - strona zewnętrzna