Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1,5 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1,5 procenta podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Asystent międzykulturowy? Idź na studia!
sobota, 10 września 2022 08:29
Z radością informujemy, że na Uniwersytecie Warszawskim prowadzona jest obecnie rekrutacja na studia podyplomowe „Asystentura międzykulturowa w szkole”. Można uzyskać 100% dofinansowanie na ich koszt: na czesne, koszty dojazdu i noclegu, a także na pokrycie kosztów opieki nad osobami zależnymi na czas zajęć.
Multikulti: miś i slimak
 

Na studia można zgłaszać się do 30 września 2022 r. Mają one charakter praktyczny i są przykładem innowacyjnej współpracy pomiędzy organizacjami pozarządowymi, asystentkami międzykulturowymi oraz Uniwersytetem Warszawskim.

Studia są przeznaczone dla osób, które planują podjęcie pracy lub już pracują w szkołach jako asystentki i asystenci międzykulturowi, asystentki i asystenci edukacji romskiej lub pełnią funkcję pomocy nauczyciela (zgodnie z Ustawą prawo oświatowe, Rozdział 7: Kształcenie osób przybywających z zagranicy, Art. 165 ust. 8 i 9). Szczegóły na stronie uczelni (link poniżej).

Dofinansowanie dla uczestników studiów jest przyznawane przez Fundację na rzecz Różnorodności Społecznej (FRS), a środki na nie pochodzą od Fundacji Norwegian Refugee Council Polska (NRC).

O dofinansowanie mogą się ubiegać osoby spełniające dwa warunki: po ukończeniu studiów podyplomowych „Asystentura międzykulturowa w szkole” planują pracować jako asystentka międzykulturowa lub asystent międzykulturowy, dla których dofinansowanie jest niezbędne, aby mogły podjąć studia (brak dofinansowania spowoduje, że to nie będą mogły podjąć studiów).

 

Ikonka linkStrona z informacjami o naborze - strona zewnętrzna

Ikonka linkStrona z informacjami o dofinansowaniu - strona zewnętrzna