Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1,5 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1,5 procenta podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Wesprzyjcie starania o zmianę w budżecie
wtorek, 23 listopada 2021 14:35
Otrzymaliśmy oficjalną uchwałę Rady Gminy Zabór, wspierającą naszą petycję o poprawkę do przyszłorocznego budżetu państwa, która zapobiegnie dyskryminacji przedszkolaków. Zachęcamy dyrektorów szkół, nauczycieli, ale także rodziców, sołtysów i zwykłych obywateli, aby poprosili władze własnej gminy - wójtów, przewodniczących rady i radnych – o podjęcie podobnych uchwał.
Ilustracja: Siedziba urzędu i Rady Gminy Zabór
 

Zachęcamy także o dołączanie do petycji – można to zrobić do 24 listopada (link u dołu).

Rada Gminy Zabór (woj. lubuskie) w swojej uchwale zwróciła się do Sejmu i Senatu RP o zwiększenie w 2022 roku dotacji z budżetu państwa dla gmin na edukacje przedszkolną. Zaapelowała też o wnikliwą analizę dostepu do przedszkoli w gminach wiejskich i miejsko-wiejskich w kontekście nakładów finansowych gmin oraz zmian w podatku PIT, które spowodują zmniejszenie ich dochodów własnych.

Uważamy, że podobne uchwały podejmowane przez gminy mogą wpłynąć na posłów i senatorów. Stąd nasza prośba: spróbujcie wpłynąć na swoje samorządy, aby podejmowały podobne uchwały. Szczegółowe uzasadnienie dlaczego uważamy iż dzieci w wieku przedszkolnym są dyskryminowane przez aktualne propozycje budżetowe przedstawiamy w naszej petycji.

Pomóżmy naprawić błąd w budżecie państwa na 2022 rok! Domagajmy się podwyższenia dotacji na dzieci przedszkolne z 1506 zł do 6000 zł - czyli kwoty, jaką dostają rodzice na dzieci żłobkowe, i gminy w subwencji na sześciolatki.

 

Ikonka pobierzUchwała Rady Gminy Zabór (PDF 248 KB)

Ikonka linkFormularz do podpisywania petycji na stronie NGO.pl - strona zewnętrzna