Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1 procent podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Wesprzyjcie starania o zmianę w budżecie
wtorek, 23 listopada 2021 14:35
Otrzymaliśmy oficjalną uchwałę Rady Gminy Zabór, wspierającą naszą petycję o poprawkę do przyszłorocznego budżetu państwa, która zapobiegnie dyskryminacji przedszkolaków. Zachęcamy dyrektorów szkół, nauczycieli, ale także rodziców, sołtysów i zwykłych obywateli, aby poprosili władze własnej gminy - wójtów, przewodniczących rady i radnych – o podjęcie podobnych uchwał.
Ilustracja: Siedziba urzędu i Rady Gminy Zabór
 

Zachęcamy także o dołączanie do petycji – można to zrobić do 24 listopada (link u dołu).

Rada Gminy Zabór (woj. lubuskie) w swojej uchwale zwróciła się do Sejmu i Senatu RP o zwiększenie w 2022 roku dotacji z budżetu państwa dla gmin na edukacje przedszkolną. Zaapelowała też o wnikliwą analizę dostepu do przedszkoli w gminach wiejskich i miejsko-wiejskich w kontekście nakładów finansowych gmin oraz zmian w podatku PIT, które spowodują zmniejszenie ich dochodów własnych.

Uważamy, że podobne uchwały podejmowane przez gminy mogą wpłynąć na posłów i senatorów. Stąd nasza prośba: spróbujcie wpłynąć na swoje samorządy, aby podejmowały podobne uchwały. Szczegółowe uzasadnienie dlaczego uważamy iż dzieci w wieku przedszkolnym są dyskryminowane przez aktualne propozycje budżetowe przedstawiamy w naszej petycji.

Pomóżmy naprawić błąd w budżecie państwa na 2022 rok! Domagajmy się podwyższenia dotacji na dzieci przedszkolne z 1506 zł do 6000 zł - czyli kwoty, jaką dostają rodzice na dzieci żłobkowe, i gminy w subwencji na sześciolatki.

 

Ikonka pobierzUchwała Rady Gminy Zabór (PDF 248 KB)

Ikonka linkFormularz do podpisywania petycji na stronie NGO.pl - strona zewnętrzna