Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1,5 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1,5 procenta podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Weź udział w programie edukacyjnym Liga NGOs
wtorek, 15 października 2019 11:18
Do 20 października 2019 r. można zgłaszać się do pierwszej edycji programu edukacyjnego Liga NGOs. To cykl zajęć, mających na celu upowszechnianie i promowanie wartości społeczeństwa obywatelskiego. Organizatorem jest Fundacja Życie, a finansowanie zapewnia Fundusz Sprawiedliwości, zarządzany przez ministra sprawiedliwości.
Logo Konferencji Episkopatu Polski
 

Celem programu jest rozwijanie umiejętności osób aktywnych społecznie, zarządzających bądź aspirujących do zarządzania organizacjami pozarządowymi i samorządami. Zajęciabędą prowadzone przez liderów organizacji III Sektora, specjalistów z dziedziny prawa, marketingu i zarządzania, influencerów oraz ekspertów wspierających działalność obywatelską.

Program jest podzielony na trzy części, adresowane do różnych grup uczestników:

  • Liga Junior skierowana jest zarówno do osób, które stawiają pierwsze kroki w świecie NGOs, jak i tych bardziej doświadczonych, mieszczących się w przedziale wiekowym od 18 do 21 roku życia.
  • Liga Akademicka przeznaczona jest dla tych, którzy posiedli już pierwsze doświadczenia w działalności organizacji pozarządowych i chcą poszerzyć swoje horyzonty; przewidywany wiek uczestników to od 22 do 25 roku życia.
  • Liga Senior - dla tych, którzy znają się na rzeczy, ale mają świadomość, że nie w pełni wykorzystują swój potencjał, a ich wiek to ponad 25 lat.

Do wzięcia udziału w rekrutacji nie jest potrzebny status ucznia/studenta ani tytuł naukowy. Organizatorom zależy, by uczestnicy charakteryzowali się zapałem i chęcią działania na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego.

Na program dla każdej z grup składa się 7 weekendowych zjazdów, w trakcie których uczestnicy będą brali udział w wykładach, warsztatach oraz będą realizowali własne projekty. Kolejnymi etapem programu są Projekt Społeczny, w trackie którego uczestnicy będą mieli okazję wykazać się zdobytymi umiejętnościami, oraz Summer School.

Udział w Lidze jest bezpłatny, organizatorzy zapewniają również wyżywienie oraz nocleg podczas zjazdów. Nie pokrywają natomiast kosztów dojazdu na zajęcia, które będą się odbywac w okolicach Warszawy.

Uczestnicy projektu otrzymają certyfikat potwierdzający ukończenie przez nich programu.

Szczegółowe informacje i zgłoszenia na stronie projektu – link poniżej.

 

Ikonka linkStrona projektu Liga NGOs - strona zewnętrzna