Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1 procent podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Weź udział w programie edukacyjnym Liga NGOs
wtorek, 15 października 2019 11:18
Do 20 października 2019 r. można zgłaszać się do pierwszej edycji programu edukacyjnego Liga NGOs. To cykl zajęć, mających na celu upowszechnianie i promowanie wartości społeczeństwa obywatelskiego. Organizatorem jest Fundacja Życie, a finansowanie zapewnia Fundusz Sprawiedliwości, zarządzany przez ministra sprawiedliwości.
Logo Konferencji Episkopatu Polski
 

Celem programu jest rozwijanie umiejętności osób aktywnych społecznie, zarządzających bądź aspirujących do zarządzania organizacjami pozarządowymi i samorządami. Zajęciabędą prowadzone przez liderów organizacji III Sektora, specjalistów z dziedziny prawa, marketingu i zarządzania, influencerów oraz ekspertów wspierających działalność obywatelską.

Program jest podzielony na trzy części, adresowane do różnych grup uczestników:

  • Liga Junior skierowana jest zarówno do osób, które stawiają pierwsze kroki w świecie NGOs, jak i tych bardziej doświadczonych, mieszczących się w przedziale wiekowym od 18 do 21 roku życia.
  • Liga Akademicka przeznaczona jest dla tych, którzy posiedli już pierwsze doświadczenia w działalności organizacji pozarządowych i chcą poszerzyć swoje horyzonty; przewidywany wiek uczestników to od 22 do 25 roku życia.
  • Liga Senior - dla tych, którzy znają się na rzeczy, ale mają świadomość, że nie w pełni wykorzystują swój potencjał, a ich wiek to ponad 25 lat.

Do wzięcia udziału w rekrutacji nie jest potrzebny status ucznia/studenta ani tytuł naukowy. Organizatorom zależy, by uczestnicy charakteryzowali się zapałem i chęcią działania na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego.

Na program dla każdej z grup składa się 7 weekendowych zjazdów, w trakcie których uczestnicy będą brali udział w wykładach, warsztatach oraz będą realizowali własne projekty. Kolejnymi etapem programu są Projekt Społeczny, w trackie którego uczestnicy będą mieli okazję wykazać się zdobytymi umiejętnościami, oraz Summer School.

Udział w Lidze jest bezpłatny, organizatorzy zapewniają również wyżywienie oraz nocleg podczas zjazdów. Nie pokrywają natomiast kosztów dojazdu na zajęcia, które będą się odbywac w okolicach Warszawy.

Uczestnicy projektu otrzymają certyfikat potwierdzający ukończenie przez nich programu.

Szczegółowe informacje i zgłoszenia na stronie projektu – link poniżej.

 

Ikonka linkStrona projektu Liga NGOs - strona zewnętrzna