Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1,5 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1,5 procenta podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Perła FIO - Perłą Podbeskidzia
środa, 09 października 2019 09:00
Z radością i dumą informujemy, iż członkini Komisji Rewizyjnej FIO Sylwia Grzebień otrzymała honorowy tytuł Perła Podbeskidzia. Sylwia jest prezesem Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Rudnik, które od 2000 roku prowadzi małą szkołę we wsi Rudnik w gminie Haźlach.
Sylwia Grzebień
 

 

Jej kandydaturę do nagrody zgłosił wójt tej gminy Grzegorz Sikorski. Jak pisał w swym zgłoszeniu,  Sylwia Grzebień jest postacią nietuzinkową, która od roku 2000 zmienia rzeczywistość w maleńkiej wiosce w której mieszka. Wójt podkreślił, że to jej zasługą jest powstanie stowarzyszenia, które kontynuuje 145-letnią tradycję edukacji w Rudniku.

„Nie tylko zarządza szkołą jako członkini jej organu prowadzącego, lecz prowadzi także księgowość, kadry i płace, pisze oraz rozlicza projekty. Zapał, konsekwencja w działaniu, profesjonale podejście zjednały Pani Sylwii Grzebień otoczenie, przez co uzyskała pomoc i wsparcie ze strony mieszkańców oraz umiejętnie wykorzystywała sprzyjające otoczenie instytucjonalne” - podkreślił wójt Grzegorz Sikorski.

Organizatorem konkursu jest Regionalny Kongres Kobiet Podbeskidzia. Jak piszą organizatorzy, jego celem jest wyłonienie i uhonorowanie kobiety wyjątkowej, która poprzez swoją codzienną aktywność wspiera, inspiruje i może być wzorem do naśladowania dla innych kobiet. Konkurs ma też promować kobiety aktywne w życiu społeczno-gospodarczym regionu i popularyzować ich dokonania.

Materialną postacią nagrody jest statuetka autorstwa bielskiej rzeźbiarki Lidii Sztwiertnii. Podczas gali IX Regionalnego Kongresu Kobiet Podbeskidzia, odbywającej się 28 września 2019 r., Sylwia Grzebień  odebrała ją z rąk prof. Jerzego Buzka.

Relacja i fotoreportaż z uroczystości jest dostępny na lokalnym portalu informacyjnym BielskiRynek.pl.