Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1 procent podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Forum Edukacyjne – zaproszenie
niedziela, 24 września 2006 11:59
Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży zaprasza na XI Forum Edukacyjne "Nowe przestrzenie edukacji", które odbędzie się w sobotę, 7 października w godz.10.00–18.00 w liceum im. S. Staszica w Warszawie przy ul. Nowowiejskiej 37a. Udział w Forum jest bezpłatny.
konferencja
 

Forum jest corocznym miejscem spotkań nauczycieli, wychowawców, pedagogów, rodziców, młodzieży, instruktorów domów kultury, organizacji pozarządowych i pracowników samorządów. Uczestnicy Forum dyskutują o jakości edukacji formalnej i nieformalnej. Jego ideą jest zaprezentowanie programów, dzięki którym szkoła może stać się miejscem przyjaznym dla uczniów i nauczycieli.

Trenerzy z różnych ośrodków w kraju przedstawią sposoby pracy z dziećmi i młodzieżą. Motywem przewodnim prezentowanych szkoleń jest pokazanie "jak uczyć", a nie "czego uczyć". Poprzez te szkolenia organizatorzy chcą pomóc uczestnikom w stymulowaniu rozwoju dzieci i młodzieży oraz w przygotowaniu ich do wymagań i przemian współczesnego społeczeństwa.

Podczas Forum odbędą się warsztaty prezentujące ciekawe sposoby pracy z uczniami, nauczycielami przedszkoli, szkół podstawowych i średnich oraz rodzicami. Szkolenia te pozwalają rozwijać umiejętności pedagogiczne i wychowawcze, pokazują jak reagować na problemy młodych ludzi i rozbudzać aspiracje edukacyjne uczniów. Uczą także, jak prowadzić atrakcyjne zajęcia pozalekcyjne. Podczas Forum młodzież zaprezentuje swoje projekty realizowane w programach dotacyjnych Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży, które są dla nich prawdziwą przygodą i stymulacją do działań społecznych.

Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych. Zachęcają też do zgłaszania własnych propozycji tematów obrad i do komentowania już zgłoszonych, na specjalnie uruchomionym forum dyskusyjnym.