Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1,5 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1,5 procenta podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Forum Edukacyjne – zaproszenie
niedziela, 24 września 2006 11:59
Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży zaprasza na XI Forum Edukacyjne "Nowe przestrzenie edukacji", które odbędzie się w sobotę, 7 października w godz.10.00–18.00 w liceum im. S. Staszica w Warszawie przy ul. Nowowiejskiej 37a. Udział w Forum jest bezpłatny.
konferencja
 

Forum jest corocznym miejscem spotkań nauczycieli, wychowawców, pedagogów, rodziców, młodzieży, instruktorów domów kultury, organizacji pozarządowych i pracowników samorządów. Uczestnicy Forum dyskutują o jakości edukacji formalnej i nieformalnej. Jego ideą jest zaprezentowanie programów, dzięki którym szkoła może stać się miejscem przyjaznym dla uczniów i nauczycieli.

Trenerzy z różnych ośrodków w kraju przedstawią sposoby pracy z dziećmi i młodzieżą. Motywem przewodnim prezentowanych szkoleń jest pokazanie "jak uczyć", a nie "czego uczyć". Poprzez te szkolenia organizatorzy chcą pomóc uczestnikom w stymulowaniu rozwoju dzieci i młodzieży oraz w przygotowaniu ich do wymagań i przemian współczesnego społeczeństwa.

Podczas Forum odbędą się warsztaty prezentujące ciekawe sposoby pracy z uczniami, nauczycielami przedszkoli, szkół podstawowych i średnich oraz rodzicami. Szkolenia te pozwalają rozwijać umiejętności pedagogiczne i wychowawcze, pokazują jak reagować na problemy młodych ludzi i rozbudzać aspiracje edukacyjne uczniów. Uczą także, jak prowadzić atrakcyjne zajęcia pozalekcyjne. Podczas Forum młodzież zaprezentuje swoje projekty realizowane w programach dotacyjnych Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży, które są dla nich prawdziwą przygodą i stymulacją do działań społecznych.

Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych. Zachęcają też do zgłaszania własnych propozycji tematów obrad i do komentowania już zgłoszonych, na specjalnie uruchomionym forum dyskusyjnym.