Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1,5 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1,5 procenta podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Uwaga, ważne zmiany w Prawie oświatowym!
środa, 28 sierpnia 2019 08:54
Przypominamy naszym członkom i innym organom prowadzącym placówki edukacyjne oraz ich dyrektorom, że od 1 września 2019 r. wchodzi w życie wiele zmian w ustawie Prawo Oświatowe, które zobowiązani jesteśmy uwzględnić w naszej działalności. Najważniejsza zmiana: od 1 września znika określenie ,,szkoła niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej”, od tej pory będzie to ,,szkoła niepubliczna”. Co jednak nie oznacza, że placówka nie będzie musiała spełniać takich jak dotychczas wymogów.
Ilustracja: Dziennik Ustaw RP z jednolitym tekstem Prawa Oświatowego
 

 

Uważamy za konieczne zapoznanie się z wchodzącymi w życie zmianami, gdyż zapewne w wielu placówkach wymuszą one zmianę statutów, a być może również zmiany we wnioskach o wpis do ewidencji placówek. W tych przypadkach należy zareagować jeszcze przed 1 września, np. poprzez złożenie wniosku o zmianę wpisu do ewidencji placówek.

Poniżej do pobrania ustawa Prawo Oświatowe ze zmianami, a także przygotowany dla ułatwienia wyciąg z tej ustawy, wskazujący kilkanaście najistotniejszych artykułów w nowym brzmieniu.

Zmiany dotyczą również innych artykułów, więc polecamy zapoznanie się z całą ustawą Prawo Oświatowe, a także ze zmianami dotyczącymi awansu zawodowego nauczycieli wprowadzonymi w czerwcu 2019 w ustawie zmieniającej ustawę Karta Nauczyciela oraz inne ustawy.

Życzymy powodzenia w ,,przekopywaniu” się przez przepisy!

 

Ikonka pobierzWyciąg zmian w Prawie oświatowym (DOCX 28 KB)

Ikonka pobierzUstawa Prawo oświatowe - tekst ze zmianami (PDF 1,7 MB)

Ikonka linkUstawa Prawo oświatowe na stronie Sejmu RP