Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1 procent podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Uwaga, ważne zmiany w Prawie oświatowym!
środa, 28 sierpnia 2019 08:54
Przypominamy naszym członkom i innym organom prowadzącym placówki edukacyjne oraz ich dyrektorom, że od 1 września 2019 r. wchodzi w życie wiele zmian w ustawie Prawo Oświatowe, które zobowiązani jesteśmy uwzględnić w naszej działalności. Najważniejsza zmiana: od 1 września znika określenie ,,szkoła niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej”, od tej pory będzie to ,,szkoła niepubliczna”. Co jednak nie oznacza, że placówka nie będzie musiała spełniać takich jak dotychczas wymogów.
Ilustracja: Dziennik Ustaw RP z jednolitym tekstem Prawa Oświatowego
 

 

Uważamy za konieczne zapoznanie się z wchodzącymi w życie zmianami, gdyż zapewne w wielu placówkach wymuszą one zmianę statutów, a być może również zmiany we wnioskach o wpis do ewidencji placówek. W tych przypadkach należy zareagować jeszcze przed 1 września, np. poprzez złożenie wniosku o zmianę wpisu do ewidencji placówek.

Poniżej do pobrania ustawa Prawo Oświatowe ze zmianami, a także przygotowany dla ułatwienia wyciąg z tej ustawy, wskazujący kilkanaście najistotniejszych artykułów w nowym brzmieniu.

Zmiany dotyczą również innych artykułów, więc polecamy zapoznanie się z całą ustawą Prawo Oświatowe, a także ze zmianami dotyczącymi awansu zawodowego nauczycieli wprowadzonymi w czerwcu 2019 w ustawie zmieniającej ustawę Karta Nauczyciela oraz inne ustawy.

Życzymy powodzenia w ,,przekopywaniu” się przez przepisy!

 

Ikonka pobierzWyciąg zmian w Prawie oświatowym (DOCX 28 KB)

Ikonka pobierzUstawa Prawo oświatowe - tekst ze zmianami (PDF 1,7 MB)

Ikonka linkUstawa Prawo oświatowe na stronie Sejmu RP