Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1,5 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1,5 procenta podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Subwencja oświatowa – prosimy o Wasze opinie!
środa, 07 sierpnia 2019 18:46
Federacja Inicjatyw Oświatowych została zaproszona do konsultacji rozporządzenia ministra edukacji, dotyczącego podziału subwencji oświatowej dla jednostek samorządu terytorialnego. To bardzo ważne przepisy, bo to od nich zależy ilość pieniędzy, jakie trafią do poszczególnych gmin – i poszczególnych szkół. Pilnie prosimy o Wasze zdanie na temat projektu!
Ilustracja: polskie banknoty
 

 

Ministerialny dokument nosi tytuł „Rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie sposobu podziału części oświatowej subwencji ogólnej dla jednostek samorządu terytorialnego w roku 2019", poniżej znajdziecie link do jego pobrania, a także do pobrania projektu naszej odpowiedzi. Tę prosimy traktować jako szkic, ostateczną wersję chcemy stworzyć uwzględniając Wasze zdanie.

Nasze pierwsze spostrzeżenie jest takiie, że zmiany nie uwzględniają żadnych szkół niepublicznych, ale szczególnie dla tych na wsi mogą być wyjątkowo  dotkliwe: te szkoły nie pobierają czesnego i nie będą miały środków na podwyżki pensji dla nauczycieli. Przypuszczamy, że to przypadkowy błąd i liczymy na jego szybkie naprawienie – i to chcemy wskazać w odpowiedzi.

Do zgłaszania swoich uwag zapraszamy zarówno organizacje członkowskie FIO, jak i te, które nie są naszymi członkami. Ważna dla nas jest opinia wszystkich, którzy są zaangażowani w działalność oświatową.

Wasze propozycje prosimy nadsyłać na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do 11 sierpnia do godziny 20.00 - opinię musimy przesłać do MEN do godziny 14 następnego dnia.

Ikonka pobierzProjekt rozporządzenia ministra do zapopiniowania (PDF 159 KB)

Ikonka pobierzUzasadnienie do projektu rozporządzenia ministra - DOCX 23 KB)

Ikonka pobierzMinisterialna ocena skutków regulacji - DOCX 45 KB)

Ikonka pobierzProjekt opinii FIO - DOCX 173 KB)