Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1,5 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1,5 procenta podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Już wakacje, ale pracujemy nad PE2035
środa, 19 czerwca 2019 10:00
Uczniom, nauczycielom i rodzicom życzymy udanych wakacji, ale w tym czasie będziemy pracować nad programem Polska Edukacja 2035 – piszą w swym liście uczestnicy Kwadratowego stołu - Koalicji dla edukacji. Program powstaje z inicjatywy korporacji samorządowych we współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz osobami, którym leży na sercu dobro polskiej szkoły.
Wakacje - i nowe idee dla edukacji
 

 

List do Uczniów, Rodziców i Nauczycieli na zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele,

Za nami trudny rok szkolny 2018/2019, w którym przyszło nam wszystkim zmierzyć się z wieloma wyzwaniami. Bardzo trudnym dla nas wszystkich doświadczeniem był strajk nauczycieli. Dziś dziękujemy nauczycielom za ich pracę i wszystkim:  uczniom, nauczycielom i rodzicom życzymy udanych wakacji.

Życząc dobrego wypoczynku chcemy jednocześnie poinformować, iż w ciągu najbliższych dwóch miesięcy trwać będą prace nad programem Polska Edukacja 2035. Program ten powstaje z inicjatywy korporacji samorządowych we współpracy z organizacjami pozarządowymi i osobami, którym dobro polskiej szkoły i wszystkich uczestników systemu edukacji mocno leży na sercu. Chcemy włączyć do tego programu prace „okrągłego stołu” Premiera Morawieckiego, prace „młodzieżowego okrągłego stołu” oraz raporty i wnioski ze wszystkich dotychczasowych inicjatyw i wydarzeń, w których mieliście szansę uczestniczyć. Nasze prace będzie można śledzić pod adresem polskaedukacja2035.pl

Nowy rok szkolny planujemy rozpocząć debatą o oświacie. Chcemy przedstawić do powszechnych konsultacji wypracowany dokument Polska Edukacja 2035. Uważamy, iż oświacie potrzebna jest długa, nawet 15-letnia perspektywa przygotowania i wprowadzania zmian. Ale najważniejsze, co jest potrzebne oświacie natychmiast, to praca nad Porozumieniem dla Edukacji. Ustalenie tych obszarów, co do których wszyscy się zgadzamy, niezależnie od poglądów politycznych i ideologicznych. Choć obecnie, wobec tak głębokich podziałów w państwie i społeczeństwie, Porozumienie to wydaje się utopią, to wierzymy, iż jest ono możliwe. Wierzymy, że przed wyborami parlamentarnymi możliwe jest osiągnięcie Porozumienia dla Edukacji, jeśli wszyscy będziemy kierować się dobrem naszych najmłodszych obywateli. I dobrem naszego państwa. Choćby zakres merytoryczny tego Porozumienia był nieduży, to ważne jest, aby budować przyszłość oświaty na tym, co łączy.

Wypoczywajcie i wracajcie po wakacjach z nowymi siłami i marzeniami o lepszej szkole. Wspólnie te marzenia będziemy się starać urzeczywistniać tworząc i realizując program Polska Edukacja 2035.