Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1,5 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1,5 procenta podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

III Sektor a biznes – podręcznik i webinarium
środa, 13 lutego 2019 17:38
Fundacja Akademia Organizacji Obywatelskich zaprasza do udziału w webinarium „Zrozumieć biznes – prawno-podatkowe aspekty współpracy organizacji społecznych z biznesem”. Webinarium odbędzie się w środę, 20 lutego 2019 r. Udział w nim, podobnie jak podręcznik są bezpłatne.
Ilustracja: fragment okładki podręcznika „Zrozumieć biznes – prawno-podatkowe aspekty współpracy organizacji społecznych z biznesem”
 

Organizacje społeczne, które chcą współpracować z biznesem, napotykają na szereg problemów, które wynikają z zawiłości prawno-podatkowych związanych m. in. z umowami barterowymi czy sponsoringowymi. Aby ułatwić taką współpracę, eksperci podatkowi Deloitte wraz z Forum Darczyńców w Polsce przygotowali opracowanie „Współpraca podmiotów biznesowych i organizacji pozarządowych: aspekty prawno–podatkowe”. Przedstawione są w nim m. in. umowy dotyczące darowizn, sponsoringu, czy barteru. Podręcznik można pobrać bezpłatnie  - link poniżej.

Podręcznik skierowany jest do pracowników organizacji pozarządowych i działów firm, które z nimi współpracują. Dzięki odpowiedniej wiedzy osoby zarządzające organizacjami jak i osoby reprezentujące firmy, będą mogły dobierać rozwiązania bezpieczne i korzystne dla obu stron umowy.

Webinarium będzie rozwinięciem tych zagadnień. Zajęcia poprowadzą Krzysztof Kutek - menedżer w dziale doradztwa podatkowego w Deloitte, oraz Julia Kluczyńska – prawniczka z Forum Darczyńców w Polsce. Eksperci opowiedzą o możliwych formach współpracy organizacji pozarządowych z podmiotami biznesowymi. Deloitte i Forum Darczyńców mają nadzieję, że dzięki podręcznikowi i webinarium, obie strony tej współpracy poczują się pewniej i bezpieczniej oraz że dzięki odpowiedniej wiedzy osoby zarządzające organizacjami jak i osoby reprezentujące firmy, będą mogły dobierać rozwiązania bezpieczne i korzystne dla obu stron umowy.

Webinarium odbędzie się w środę 20 lutego o godz. 12.00, potrwa ok. 60 minut. Link do strony webinarium ponizej (aby wziąć udział należy podać swój adres e-mail).

Wykładowcy

Krzysztof Kutek, menedżer w dziale doradztwa podatkowego w Deloitte. Krzysztof posiada ponad sześcioletnie doświadczenie w doradztwie podatkowym w zakresie VAT dla podmiotów z sektora biznesowego oraz publicznego. Jest licencjonowanym doradcą podatkowym. Szczególne doświadczenia posiada w przedmiocie doradztwa dla sektora nowoczesnych technologii, sektora nieruchomości i budowlanego, a także wdrożenia standardu jednolitego pliku kontrolnego. W 2017 r. zaangażował się we współpracę Deloitte z Forum Darczyńców i był członkiem zespołu ekspertów, który opracował podręcznik „Współpraca podmiotów biznesowych i organizacji pozarządowych: aspekty prawno-podatkowe” wydany przez Forum Darczyńców i Deloitte.

Julia Kluczyńska jest prawniczką i specjalizuje się w regulacjach prawnych związanych z funkcjonowaniem fundacji i stowarzyszeń. W Forum Darczyńców w Polsce zajmuje się działalnością rzeczniczą – koordynuje proces opracowywania stanowisk Forum Darczyńców i prezentuje je w konsultacjach społecznych i procesie legislacyjnym. Jest członkinią komitetu prawnego europejskiej sieci DAFNE (Donors and Foundations Networks in Europe), który pracuje m. in. nad propozycjami zmian prawnych, które umożliwiłyby szybszy rozwój filantropii w Europie. Należała do zespołu ekspertów, który opracował podręcznik „Współpraca podmiotów biznesowych i organizacji pozarządowych: aspekty prawno-podatkowe” wydany przez Forum Darczyńców i Deloitte.

 

Ikonka linkStrona pobierania podręcznika - strona zewnętrzna

Ikonka linkStrona webinarium - strona zewnętrzna