Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1,5 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1,5 procenta podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Konferencja „Wychowanie drogą do niepodległości”
wtorek, 19 czerwca 2018 07:24
Pod hasłem „Wychowanie drogą do niepodległości. Wczoraj, dziś i jutro” odbędzie się w Warszawie konferencja naukowa z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Jej organizatorami są Stowarzyszenie Edukacji w Rodzinie oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.
Ilustracja: Fragment plakatu konferencji
 

Konferencję swoim patronatem objęli Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda oraz przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki.

Naukowcy z różnych dziedzin poszukają odpowiedzi m. in. na pytania jaką rolę odegrały rodziny w zachowaniu tożsamości i kultury narodowej, jak zmieniały się poglądy dotyczące wychowania i edukacji, jakie są współczesne wyzwania stojące przed rodziną, jak wzbudzić w młodych ducha odwagi i patriotyzmu, z jakich doświadczeń warto dziś skorzystać. Wśród zapowiedzianych prelegentów jest wiceprezeska FIO Alina Kozińska-Bałdyga.

Konferencja odbędzie się 25 czerwca 2018 r., w godzinach od 10 do 15 w Galerii Porczyńskich przy Placu Bankowym 1 w Warszawie. Więcej informacji, program oraz formularz zgłoszeniowy – na stronie organizatorów (link poniżej).

 

ikonka link„Wychowanie drogą do niepodległości. Wczoraj, dziś i jutro” - strona zewnętrzna

Ikonka pobierzPlakat „Wychowanie drogą do niepodległości. Wczoraj, dziś i jutro” (PDF 1,1 MB)