Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1 procent podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Konferencja „Wychowanie drogą do niepodległości”
wtorek, 19 czerwca 2018 07:24
Pod hasłem „Wychowanie drogą do niepodległości. Wczoraj, dziś i jutro” odbędzie się w Warszawie konferencja naukowa z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Jej organizatorami są Stowarzyszenie Edukacji w Rodzinie oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.
Ilustracja: Fragment plakatu konferencji
 

Konferencję swoim patronatem objęli Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda oraz przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki.

Naukowcy z różnych dziedzin poszukają odpowiedzi m. in. na pytania jaką rolę odegrały rodziny w zachowaniu tożsamości i kultury narodowej, jak zmieniały się poglądy dotyczące wychowania i edukacji, jakie są współczesne wyzwania stojące przed rodziną, jak wzbudzić w młodych ducha odwagi i patriotyzmu, z jakich doświadczeń warto dziś skorzystać. Wśród zapowiedzianych prelegentów jest wiceprezeska FIO Alina Kozińska-Bałdyga.

Konferencja odbędzie się 25 czerwca 2018 r., w godzinach od 10 do 15 w Galerii Porczyńskich przy Placu Bankowym 1 w Warszawie. Więcej informacji, program oraz formularz zgłoszeniowy – na stronie organizatorów (link poniżej).

 

ikonka link„Wychowanie drogą do niepodległości. Wczoraj, dziś i jutro” - strona zewnętrzna

Ikonka pobierzPlakat „Wychowanie drogą do niepodległości. Wczoraj, dziś i jutro” (PDF 1,1 MB)