Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1 procent podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Razem dla czystego powietrza
poniedziałek, 14 maja 2018 11:08
FIO wraz z Instytutem na rzecz Ekorozwoju skierowały do Ministra Środowiska petycję, wzywającą do uwzględnienia w rządowym programie „Czyste powietrze” także działań edukacyjnych. Drugim postulatem jest stworzenie programu termomodernizacji i wymiany źródeł ciepła w budynkach szkolnych, użyczanych przez gminy organizacjom pozarządowym do prowadzenia placówek szkolnych.
Ilustracja: Słońce na czystym niebie
 

FIO i InE deklarują swój udział w działaniach edukacyjnych. Organizacje wskazują, że wspólnie przedstawiły projekt „Smarter schools” do programu Interreg, finansowanego z funduszy Unii Europejskiej.

Projekt zakłada, że edukacja i aktywizacja młodzieży przy modernizacji budynku własnej szkoły da jej szansę zdobycia doświadczenia, które z kolei pozwoli na upowszechnienie modernizacji w gminie, także w odniesieniu do prywatnych domów mieszkalnych.

W ten sposób szkoła i powołane w projekcie młodzieżowe stowarzyszenie staną się instytucjami upowszechniającymi termomodernizację i wymianę źródeł ciepła, wpływając na lokalną wspólnotę. Jednocześnie młodzież zyska praktyczne umiejętności zawodowe.

 

Ikonka pobierzPetycja ws. programu „Czyste powietrze” (PDF 294 KB)