Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1,5 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1,5 procenta podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Pokazać uczniom, czym był Holocaust
wtorek, 13 marca 2018 10:18
Polecamy wybór dokumentów źródłowych na temat Holocaustu, dokonany przez naukowców Polskiej Akademii Nauk. Zbiór wraz z zeszytem ćwiczeń może stanowić pomoc dla nauczycieli i uczniów podejmujących ten temat. Każda szkoła ponadpodstawowa może uzyskać jeden komplet bezpłatnie.
„Wybór źródeł do nauczania o Zagładzie Żydów” - okładka
 

Rozmowa z uczniami o Holocauście to trudna debata o ludzkich zachowaniach i ich uwarunkowaniach, o podstawowych wartościach w życiu człowieka, o rozmaitości postaw wobec Zagłady, o bohaterstwie, przyzwoitości, podłości, dotknięciu kresu ludzkiej wytrzymałośc. To dyskusja o antysemityzmie, o przeszłości, historii, rozmowa z pułapkami łatwych odpowiedzi i rasistowskich stereotypów.

Centrum Badań nad Zagładą Żydów, placówka działająca w Instytucie Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk, przygotowało „Wybór źródeł do nauczania o Zagładzie Żydów na okupowanych ziemiach polskich” wraz zeszytem do ćwiczeń. Książka stanowi pomoc dla nauczycieli podejmujących tę problematykę na lekcjach przedmiotów humanistycznych oraz dla uczniów przygotowujących prezentacje maturalne poświęcone różnym aspektom zagłady Żydów.

Publikacja skierowana jest również do szerokiego kręgu odbiorców interesujących się historią najnowszą. Może służyć do pogłębienia wiedzy na temat wydarzeń związanych z Zagładą i pomóc zrozumieć to, co wydarzyło się w sercu Europy w połowie XX wieku.

Każda szkoła ponadpodstawowa i ponadgimnazjalna może zamówić bezpłatnie dla swojego księgozbioru dydaktycznego jeden komplet składający się z Wyboru źródeł oraz podręcznika metodycznego Ćwiczenia ze źródłami oraz CD-ROM-u z pełną zawartością Wyboru. Zamawiający pokrywa jedynie koszty przesyłki (w wysokości 16 lub 21 zł, możliwy darmowy odbiór osobisty).

Natomiast każdy nauczyciel może zamówić  jeden promocyjny komplet w cenie 40 zł (plus koszty przesyłki). Cena katalogowa publikacji wynosi 78 zł.

 

ikonka linkStrona Centrum poświęcona „Wyborowi źródeł...”, z możliwością zakupu

ikonka linkStrona promocyjnych zamówień dla szkół i nauczycieli