Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1,5 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1,5 procenta podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Lekcja o Funduszach Europejskich
środa, 21 lutego 2018 15:02
Zgłoś swoją szkołę, otrzymaj scenariusz i materiały, przeprowadź lekcję, i w ten sposób swoim uczniom daj ciekawą wiedzę, szansę na wyostrzenie zmysłu przedsiębiorczości i możliwość zdobycia nagród – to propozycja dla nauczycieli szkół ponadpodstawowych. Na zachętę także możliwość zdobycia nagród przez samych pedagogów i przez ich szkoły.
Logo akcji „Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość”
 

Wszystko to w drugiej edycji akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość”, organizowanej na zlecenie Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju.  Zaproszenie do udziału jest skierowane do szkół ponadpodstawowych z pięciu województw Polski Wschodniej (warmińsko - mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego).  Właśnie ruszył nabór, decyduje kolejność zgłoszeń.

Uczniowie wezmą udział w specjalnie przygotowanych lekcjach, przybliżających im świat Funduszy Europejskich oraz zachęcających do stworzenia i rozwijania własnego biznesu, z pomocą Platform Startowych.

Szkoły, które zgłoszą swój udział otrzymają komplet materiałów, na podstawie których nauczyciele przeprowadzą zajęcia. Formuła lekcji obejmuje film animowany, wywiad, zadania kreatywne oraz komiks.

Do udziału w akcji „Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość II” zachęca jej ambasador Petros Psyllos. – To właśnie w młodych ludziach drzemie największy potencjał innowacyjności. Świeże umysły i zapał do pracy to najlepszy początek rentownego biznesu. A wiedza jaką mogą zdobyć uczniowie podczas tych zajęć to krok milowy na drodze do osiągnięcia sukcesu. Sam zaczynałem moją przygodę z innowacjami w technikum i wiem, że to doskonały moment na zainteresowanie się tematem np. Platform Startowych – podkreśla Psyllos, obecnie student Politechniki Białostockiej, który ma na swym koncie liczne wynalazki wspomagające funkcjonowanie o0sób niepełnosprawnych.

Rekrutacja uczestników akcji trwa od 19 lutego do 14 marca 2018 r.

 

ikonka linkStrona akcji „Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość”: informacje, regulamin i zgłoszenia