Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1 procent podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Uwaga! Potrzebny nowy statut szkoły!
środa, 21 czerwca 2017 15:40
Nieubłaganie zbliża się ostateczny termin złożenia zaktualizowanych dokumentów do wniosku o wpis szkoły do ewidencji placówek oświatowych. Zgodnie z przepisami ustawy wprowadzającej nowe Prawo oświatowe, tylko do 30 czerwca 2017 r. mamy czas, aby uchwalić nowy statut szkoły.
Ilustracja: Tablica i kreda
 

Obowiązek aktualizacji załączników do wniosku o wpis do ewidencji istniał zawsze (stanowi o tym Ustawa o systemie oświaty). Jednak w tym roku doszły nowe obowiązki: ustawa wprowadzająca nowe Prawo oświatowe (Dz.U. 2017 poz. 60)  stanowi, że do 30 czerwca 2017 r. trzeba uchwalić nowy statut szkoły i przygotować niezbędne załączniki.

Federacja Inicjatyw Oświatowych zaprasza na spotkanie konsultacyjne: przedyskutujemy konieczne zmiany w dotychczas wypracowanych dokumentach, podzielimy się posiadaną wiedzą i doświadczeniem, skorzystamy z doświadczeń i informacji od innych.

Spotkajmy się w poniedziałek, 26 czerwca 2017 o godz. 11.00 w biurze FIO w Warszawie, przy ul. Śniadeckich 23/9 (IV piętro, ale jest winda :).

Zapraszamy przedstawicieli stowarzyszeń oraz dyrektorów/nauczycieli szkół prowadzonych przez organizacje pozarządowe – wszystkich zainteresowanych, którzy jeszcze nie przygotowali dokumentów, ale również ,,pracusiów”, aby podzielili się swoimi wypracowanymi dokumentami i skonfrontowali je z innymi. Przywieźcie swoje statuty i załączniki.

Spotkanie poprowadzi prezeska FIO Małgorzata Lewandowska.