Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1 procent podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Z Mazowieckiej Szkoły w Wielki Świat
 
„Z Mazowieckiej Szkoły w Wielki Świat” to rozpoczęty 1 stycznia 2017 roku projekt skierowany do wiejskich szkół z gminy Czosnów (pow. nowodworski, woj. mazowieckie). Jest realizowany przez partnerstwo dwóch organizacji pozarządowych: Federacji Inicjatyw Oświatowych pełniącej funkcję lidera i Fundacji Civis Polonus – partnera. Projekt jest dofinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.
Z Małej Szkoły w Wielki Świat - logo
 

Projekt będzie realizowany do końca czerwca 2018 r. Ma on na celu rozwinięcie kompetencji kluczowych uczniów 6 szkół podstawowych z Gminy Czosnów: z Kazunia Polskiego, z Kazunia Nowego, z Kaliszek, z Małocic, z Łomny i z Sowiej Woli.

W realizacji projektu korzystamy z dorobku i doświadczeń projektu „Z Małej Szkoły w Wielki Świat” (zrealizowanego w latach 2010-2013), aby rozwijać uczniowskie kompetencje: informatyczne, matematyczno-przyrodnicze, społeczno-obywatelskie, umiejętność uczenia się oraz postawy i umiejętności niezbędne na rynku pracy: przedsiębiorczość, kreatywność, innowacyjność i umiejętność pracy zespołowej.  Uczniowie rozwijają wiedzę, umiejętności i postawy poprzez udział w projektach edukacyjnych realizowanych w połowie podczas zajęć lekcyjnych, a w połowie po lekcjach. Ich umiejętność uczenia się jest wspierana poprzez systematyczne stosowanie oceniania kształtującego.

Każdy uczeń kl. 1-3 i kl. 4-6 uczestniczący w projekcie weźmie udział w ciągu 3 semestrów w 10 projektach edukacyjnych: 5 matematyczno-przyrodniczych i 5 społeczno-obywatelskich.

Szkoły są wyposażane w zestawy pomocy dydaktycznych potrzebnych do realizacji projektów oraz sprzęt cyfrowy: laptopy, rzutniki, kamery, aparaty fotograficzne i dyktafony. Uczniowie będą też mieli okazję w mniej formalny sposób rozwijać kompetencje kluczowe i umiejętności ważne na rynku pracy – podczas półkolonii pt. Warsztaty Rozwoju Kompetencji  - latem 2017 r. o tematyce matematyczno-przyrodniczej, a zimą 2018 r. – społeczno-obywatelskiej.

 

ikonka linkWięcej o projekcie - na stronie malaszkola.pl

ikonka linkAktualności z projektu