Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1,5 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1,5 procenta podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Z Mazowieckiej Szkoły w Wielki Świat
 
„Z Mazowieckiej Szkoły w Wielki Świat” to rozpoczęty 1 stycznia 2017 roku projekt skierowany do wiejskich szkół z gminy Czosnów (pow. nowodworski, woj. mazowieckie). Jest realizowany przez partnerstwo dwóch organizacji pozarządowych: Federacji Inicjatyw Oświatowych pełniącej funkcję lidera i Fundacji Civis Polonus – partnera. Projekt jest dofinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.
Z Małej Szkoły w Wielki Świat - logo
 

Projekt będzie realizowany do końca czerwca 2018 r. Ma on na celu rozwinięcie kompetencji kluczowych uczniów 6 szkół podstawowych z Gminy Czosnów: z Kazunia Polskiego, z Kazunia Nowego, z Kaliszek, z Małocic, z Łomny i z Sowiej Woli.

W realizacji projektu korzystamy z dorobku i doświadczeń projektu „Z Małej Szkoły w Wielki Świat” (zrealizowanego w latach 2010-2013), aby rozwijać uczniowskie kompetencje: informatyczne, matematyczno-przyrodnicze, społeczno-obywatelskie, umiejętność uczenia się oraz postawy i umiejętności niezbędne na rynku pracy: przedsiębiorczość, kreatywność, innowacyjność i umiejętność pracy zespołowej.  Uczniowie rozwijają wiedzę, umiejętności i postawy poprzez udział w projektach edukacyjnych realizowanych w połowie podczas zajęć lekcyjnych, a w połowie po lekcjach. Ich umiejętność uczenia się jest wspierana poprzez systematyczne stosowanie oceniania kształtującego.

Każdy uczeń kl. 1-3 i kl. 4-6 uczestniczący w projekcie weźmie udział w ciągu 3 semestrów w 10 projektach edukacyjnych: 5 matematyczno-przyrodniczych i 5 społeczno-obywatelskich.

Szkoły są wyposażane w zestawy pomocy dydaktycznych potrzebnych do realizacji projektów oraz sprzęt cyfrowy: laptopy, rzutniki, kamery, aparaty fotograficzne i dyktafony. Uczniowie będą też mieli okazję w mniej formalny sposób rozwijać kompetencje kluczowe i umiejętności ważne na rynku pracy – podczas półkolonii pt. Warsztaty Rozwoju Kompetencji  - latem 2017 r. o tematyce matematyczno-przyrodniczej, a zimą 2018 r. – społeczno-obywatelskiej.

 

ikonka linkWięcej o projekcie - na stronie malaszkola.pl

ikonka linkAktualności z projektu