Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1 procent podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Pieniądze do wzięcia z... drabiny
piątek, 24 lutego 2017 17:42
Organizacje lokalne mają szansę na zdobycie dotacji na mikroprojekty mające na celu uświadamianie i informowanie obywateli, promowanie zaangażowania w działania na szczeblu lokalnym i zmianę postaw dotyczących globalnych wyzwań i rozwoju. Co ważne: nie jest wymagany wkład własny. W rozdziale pieniędzy z europejskiego projektu LADDER (czyli właśnie DRABINA) pośredniczy Związek Gmin Wiejskich RP.
Logo Programu LADDER
 

Dotacje są przeznaczone na mikroprojekty, które wytworzą konkretne rezultaty: przykłady stanowiące inspirację dla obywateli, organizacji pozarządowych i władz lokalnych (WL), pokazujące w jaki sposób działać konstruktywnie, uzyskując wymierne wyniki. Projekt musi zmieścić się w kwocie od 2 do 6 tysięcy euro, trwać najwyżej 5 miesięcy i zostać zakończony do połowy września.

Termin składania wniosków (wraz z budżetem projektu) upływa 8 marca 2017 r. Uwaga: wniosek musi byc sporządzony w językach polskim i angielskim.

 

ikonka linkInformacje o projekcie, formularze wniosków i budżetu na stronie ZGW RP