Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1,5 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1,5 procenta podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Pieniądze do wzięcia z... drabiny
piątek, 24 lutego 2017 17:42
Organizacje lokalne mają szansę na zdobycie dotacji na mikroprojekty mające na celu uświadamianie i informowanie obywateli, promowanie zaangażowania w działania na szczeblu lokalnym i zmianę postaw dotyczących globalnych wyzwań i rozwoju. Co ważne: nie jest wymagany wkład własny. W rozdziale pieniędzy z europejskiego projektu LADDER (czyli właśnie DRABINA) pośredniczy Związek Gmin Wiejskich RP.
Logo Programu LADDER
 

Dotacje są przeznaczone na mikroprojekty, które wytworzą konkretne rezultaty: przykłady stanowiące inspirację dla obywateli, organizacji pozarządowych i władz lokalnych (WL), pokazujące w jaki sposób działać konstruktywnie, uzyskując wymierne wyniki. Projekt musi zmieścić się w kwocie od 2 do 6 tysięcy euro, trwać najwyżej 5 miesięcy i zostać zakończony do połowy września.

Termin składania wniosków (wraz z budżetem projektu) upływa 8 marca 2017 r. Uwaga: wniosek musi byc sporządzony w językach polskim i angielskim.

 

ikonka linkInformacje o projekcie, formularze wniosków i budżetu na stronie ZGW RP