Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1 procent podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

„Cybernauci” zapraszają szkoły
niedziela, 18 grudnia 2016 12:25
„Cybernauci – bądź bezpieczny w sieci” - projekt Fundacji Nowoczesna Polska nadal zaprasza szkoły, które chciałyby gościć u siebie warsztaty bezpiecznego korzystania z internetu. Proponowane są zajęcia dla uczniów wszystkich poziomów szkół, jak również dla ich nauczycieli i rodziców. Zgłaszać się mogą placówki z całej Polski.
Logo programu „Cybernauci”
 

Celem programu „Cybernauci” jest podniesienie umiejętności bezpiecznego korzystania z cyberprzestrzeni i reagowania na zagrożenia przez społeczności szkolne. Program „Cybernautów” został stworzony przez grupę ekspertów w oparciu o badania wiedzy, umiejętności i kompetencji w zakresie bezpiecznego korzystania z internetu oraz technologii informacyjnych i komunikacyjnych wśród uczniów, nauczycieli i rodziców wybranych szkół.

W ramach projektu fundacja Nowoczesna Polska oferuje bezpłatny udział w warsztatach, internetowy pakiet materiałów edukacyjnych dla wszystkich grup odbiorców oraz certyfikaty ukończenia warsztatów dla szkół i nauczycieli. Został również przygotowany katalog ogólnodostępnych materiałów edukacyjnych online. Katalog jest narzędziem, dzięki któremu można w prosty sposób wyszukać materiały edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa w internecie.

Jak dotąd zgłosiło się 1071 szkół, do końca grudnia warsztaty zostaną przerowadzone w 340 z nich. Kolejne zgłoszenia są wciąż przyjmowane.

Program „Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci” jest realizowany przez fundację Nowoczesna Polska we współpracy z Collegium Civitas i będzie prowadzony do końca 2018 roku. Projekt jest finansowany ze środków Ministra Edukacji Narodowej i został objęty honorowym patronatem przez Ministerstwo Cyfryzacji, Rzecznika Praw Dziecka oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji.

 

ikonka linkStrona programu „Cybernauci” - informacje i zgłoszenia udziału