Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1,5 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1,5 procenta podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

„Cybernauci” zapraszają szkoły
niedziela, 18 grudnia 2016 12:25
„Cybernauci – bądź bezpieczny w sieci” - projekt Fundacji Nowoczesna Polska nadal zaprasza szkoły, które chciałyby gościć u siebie warsztaty bezpiecznego korzystania z internetu. Proponowane są zajęcia dla uczniów wszystkich poziomów szkół, jak również dla ich nauczycieli i rodziców. Zgłaszać się mogą placówki z całej Polski.
Logo programu „Cybernauci”
 

Celem programu „Cybernauci” jest podniesienie umiejętności bezpiecznego korzystania z cyberprzestrzeni i reagowania na zagrożenia przez społeczności szkolne. Program „Cybernautów” został stworzony przez grupę ekspertów w oparciu o badania wiedzy, umiejętności i kompetencji w zakresie bezpiecznego korzystania z internetu oraz technologii informacyjnych i komunikacyjnych wśród uczniów, nauczycieli i rodziców wybranych szkół.

W ramach projektu fundacja Nowoczesna Polska oferuje bezpłatny udział w warsztatach, internetowy pakiet materiałów edukacyjnych dla wszystkich grup odbiorców oraz certyfikaty ukończenia warsztatów dla szkół i nauczycieli. Został również przygotowany katalog ogólnodostępnych materiałów edukacyjnych online. Katalog jest narzędziem, dzięki któremu można w prosty sposób wyszukać materiały edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa w internecie.

Jak dotąd zgłosiło się 1071 szkół, do końca grudnia warsztaty zostaną przerowadzone w 340 z nich. Kolejne zgłoszenia są wciąż przyjmowane.

Program „Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci” jest realizowany przez fundację Nowoczesna Polska we współpracy z Collegium Civitas i będzie prowadzony do końca 2018 roku. Projekt jest finansowany ze środków Ministra Edukacji Narodowej i został objęty honorowym patronatem przez Ministerstwo Cyfryzacji, Rzecznika Praw Dziecka oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji.

 

ikonka linkStrona programu „Cybernauci” - informacje i zgłoszenia udziału