Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1 procent podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Zapraszamy do udziału: CyfrowoBezpieczni.pl
piątek, 12 lutego 2016 20:38
Od kwietnia tego roku polskie szkoły będą mogły wziąć udział w projekcie „CyfrowoBezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa” organizowanym przez Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Chęć uczestnictwa w projekcie zadeklarować należy najpóźniej 29 lutego.
Logo projektu „CyfrowoBezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa”
 

W ramach projektu w każdej z zainteresowanych szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadpodstawowych i zawodowych zrealizowane będą Sszkolne Dni Bezpieczeństwa Cyfrowego, na które złożą się 3 warsztaty podczas lekcji i spotkanie z kadrą pedagogiczną. Po zrealizowaniu takiego wydarzenia każda szkoła będzie mogła wziąć udział w specjalnym konkursie pod hasłem „Jesteśmy cyfrowobezpieczni!”¸ w którym nagrodami będą m.in. mobilne pracownie komputerowe, obozy edukacyjne dla uczniów i udział nauczycieli w letnich edukampach.

Szkoły zainteresowane udziałem w projekcie mogą zgłosić swój akces na portalu CyfrowoBezpieczni.pl.

Organizatorzy projektu poszukują także kandydatów na edukatorów bezpieczeństwa cyfrowego z całego kraju, którzy po przeszkoleniu prowadzić będą - za wynagrodzeniem - zajęcia w ramach Szkolnych Dni Bezpieczeństwa Cyfrowego. Szkolenia dla edukatorów planowane są w marcu i kwietniu br. 16 regionach. Zgłoszenia w portalu CyfrowoBezpieczni.pl. W sumie w latach 2016-2018 planuje się organizację wydarzeń w 2200 szkołach w całym kraju.

Ponadto w ramach projektu planuje się przeszkolenie nauczycieli ze szkół uczestniczących w projekcie, którzy otrzymają certyfikat Szkolnych Mentorów Cyberbezpieczeństwa i odpowiadać będą za koordynację w szkole oddolnych inicjatyw poświęconych bezpiecznemu wykorzystywaniu Internetu oraz nowoczesnych narzędzi cyfrowych.

Program CyfrowoBezpieczni.pl w swoich działaniach opiera się na założeniu, iż świadome i bezpieczne postawy najmłodszych internautów kształtowane powinny być wielotorowo. Dlatego też doradztwem oraz działaniami objęte będą nie tylko placówki edukacyjne oraz nauczycieli, ale także rodzice – wspólne działanie ma szansę istotnie zwiększyć świadomość i wiedzę dzieci i młodzieży, dotyczą ryzykownych zachowań w sieci.

Wszelkie pytania dotyczące projektu Cyfrowobezpieczni.pl kierować można na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. bądź do jego koordynatorów.

Projekt „Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa” jest współfinansowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach zadania publicznego „Poprawa kompetencji pracowników szkoły, uczniów i ich rodziców w zakresie bezpiecznego korzystania z cyberprzestrzeni oraz reagowania na zagrożenia”.