Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1,5 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1,5 procenta podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Zapraszamy do udziału: CyfrowoBezpieczni.pl
piątek, 12 lutego 2016 20:38
Od kwietnia tego roku polskie szkoły będą mogły wziąć udział w projekcie „CyfrowoBezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa” organizowanym przez Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Chęć uczestnictwa w projekcie zadeklarować należy najpóźniej 29 lutego.
Logo projektu „CyfrowoBezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa”
 

W ramach projektu w każdej z zainteresowanych szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadpodstawowych i zawodowych zrealizowane będą Sszkolne Dni Bezpieczeństwa Cyfrowego, na które złożą się 3 warsztaty podczas lekcji i spotkanie z kadrą pedagogiczną. Po zrealizowaniu takiego wydarzenia każda szkoła będzie mogła wziąć udział w specjalnym konkursie pod hasłem „Jesteśmy cyfrowobezpieczni!”¸ w którym nagrodami będą m.in. mobilne pracownie komputerowe, obozy edukacyjne dla uczniów i udział nauczycieli w letnich edukampach.

Szkoły zainteresowane udziałem w projekcie mogą zgłosić swój akces na portalu CyfrowoBezpieczni.pl.

Organizatorzy projektu poszukują także kandydatów na edukatorów bezpieczeństwa cyfrowego z całego kraju, którzy po przeszkoleniu prowadzić będą - za wynagrodzeniem - zajęcia w ramach Szkolnych Dni Bezpieczeństwa Cyfrowego. Szkolenia dla edukatorów planowane są w marcu i kwietniu br. 16 regionach. Zgłoszenia w portalu CyfrowoBezpieczni.pl. W sumie w latach 2016-2018 planuje się organizację wydarzeń w 2200 szkołach w całym kraju.

Ponadto w ramach projektu planuje się przeszkolenie nauczycieli ze szkół uczestniczących w projekcie, którzy otrzymają certyfikat Szkolnych Mentorów Cyberbezpieczeństwa i odpowiadać będą za koordynację w szkole oddolnych inicjatyw poświęconych bezpiecznemu wykorzystywaniu Internetu oraz nowoczesnych narzędzi cyfrowych.

Program CyfrowoBezpieczni.pl w swoich działaniach opiera się na założeniu, iż świadome i bezpieczne postawy najmłodszych internautów kształtowane powinny być wielotorowo. Dlatego też doradztwem oraz działaniami objęte będą nie tylko placówki edukacyjne oraz nauczycieli, ale także rodzice – wspólne działanie ma szansę istotnie zwiększyć świadomość i wiedzę dzieci i młodzieży, dotyczą ryzykownych zachowań w sieci.

Wszelkie pytania dotyczące projektu Cyfrowobezpieczni.pl kierować można na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. bądź do jego koordynatorów.

Projekt „Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa” jest współfinansowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach zadania publicznego „Poprawa kompetencji pracowników szkoły, uczniów i ich rodziców w zakresie bezpiecznego korzystania z cyberprzestrzeni oraz reagowania na zagrożenia”.