Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1,5 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1,5 procenta podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Podatki – ulga dla sponsorów
czwartek, 07 września 2006 15:25
Sejmowa Komisja Finansów Publicznych – zgodnie z postulatami organizacji pozarządowych i przedsiębiorców – jednomyślnie poparła pozostawienie ulgi dla osób prawnych wspierających trzeci sektor. Do stanowiska komisji przychylił się również resort finansów.
kalkulator
 

Jeśli decyzję komisji poprze cały Sejm a potem Senat, firmy będą mogły odliczać darowizny (do 10 proc. dochodu) – nawet te przekazywane zagranicznym organizacjom pozarządowym (należących do Unii Europejskiej lub do Europejskiego Obszaru Gospodarczego).

Warunek – obdarowana organizacja musi mieć charakter podobny do organizacji działających w Polsce i potwierdzić to w specjalnym oświadczeniu (wykazując, że jest organizacją pozarządową w rozumieniu polskich przepisów i prowadzi działalność w jednym w obszarów wymienionych w ustawie o działalności pożytku publicznego). Darczyńca będzie musiał przedstawić ten dokument w urzędzie skarbowym składając zeznanie podatkowe.

Przed nami kolejne etapy procesu legislacyjnego w Sejmie i w Senacie.

oprac. na podstawie strony projektu Kompas realizowanego przez Instytut Spraw Publicznych i finansowanego przez Trust for Civil Society in Central and Eastern Europe oraz Fundację im. Stefana Batorego