Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1 procent podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Podatki – ulga dla sponsorów
czwartek, 07 września 2006 15:25
Sejmowa Komisja Finansów Publicznych – zgodnie z postulatami organizacji pozarządowych i przedsiębiorców – jednomyślnie poparła pozostawienie ulgi dla osób prawnych wspierających trzeci sektor. Do stanowiska komisji przychylił się również resort finansów.
kalkulator
 

Jeśli decyzję komisji poprze cały Sejm a potem Senat, firmy będą mogły odliczać darowizny (do 10 proc. dochodu) – nawet te przekazywane zagranicznym organizacjom pozarządowym (należących do Unii Europejskiej lub do Europejskiego Obszaru Gospodarczego).

Warunek – obdarowana organizacja musi mieć charakter podobny do organizacji działających w Polsce i potwierdzić to w specjalnym oświadczeniu (wykazując, że jest organizacją pozarządową w rozumieniu polskich przepisów i prowadzi działalność w jednym w obszarów wymienionych w ustawie o działalności pożytku publicznego). Darczyńca będzie musiał przedstawić ten dokument w urzędzie skarbowym składając zeznanie podatkowe.

Przed nami kolejne etapy procesu legislacyjnego w Sejmie i w Senacie.

oprac. na podstawie strony projektu Kompas realizowanego przez Instytut Spraw Publicznych i finansowanego przez Trust for Civil Society in Central and Eastern Europe oraz Fundację im. Stefana Batorego