Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1,5 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1,5 procenta podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Przygotowania do wizyty w Walii
wtorek, 03 grudnia 2013 23:44

W dniach 29 listopada – 1 grudnia 2013 r. odbyło się w Warszawie spotkanie przygotowujące uczestników programu "Leśna szkoła - nowe kompetencje zawodowe nauczycieli wiejskich szkół" do wizyty studyjnej w Walii. Dwutygodniowy wyjazd do Porthcawl (południowa Walia) planujemy na luty 2014 r.

Elżbieta Tołwińska-Królikowska i Andrzej BidermanCarol Travers2

Spotkanie było okazją do poznania się przedstawicieli szkół uczestniczących w projekcie i zespołu ekspertów. Dzięki wsparciu British Council mogliśmy zaprosić do poprowadzenia części merytorycznej walijską ekspertkę z rządowej agencji "Natural Recources Wales" - Carol Travers.

Carol Travers1zajęcia

C. Travers przekazała uczestnikom podstawowe informacje o Walii i tamtejszym programie Leśnych Szkół, zaprezentowała sposoby i efekty jego wdrażania. Poprowadziła też ćwiczenia (w sali i w terenie), przybliżające elementy programu.

Dorota KraśniewskaA. Biderman i C. Travers

Informacje o walijskim systemie edukacji i trening terminologii angielskiej związanej z edukacją zapewniła Ewa Osiecka, a Andrzej Biderman (koordynator projektu) i Elżbieta Tołwińska-Królikowska omówili zadania uczestników związane z udziałem w projekcie i sprawy organizacyjne dotyczące wyjazdu. W części spotkania uczestniczyła Dorota Kraśniewska z British Council.

zajęcia terenoweprace ręczne

Spotkanie rozbudziło w uczestnikach ciekawość Walii i wzmocniło motywację do podjęcia zadań pilotażu.

Andrzej BidermanEwa Osiecka