Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1 procent podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Przygotowania do wizyty w Walii
wtorek, 03 grudnia 2013 23:44

W dniach 29 listopada – 1 grudnia 2013 r. odbyło się w Warszawie spotkanie przygotowujące uczestników programu "Leśna szkoła - nowe kompetencje zawodowe nauczycieli wiejskich szkół" do wizyty studyjnej w Walii. Dwutygodniowy wyjazd do Porthcawl (południowa Walia) planujemy na luty 2014 r.

Elżbieta Tołwińska-Królikowska i Andrzej BidermanCarol Travers2

Spotkanie było okazją do poznania się przedstawicieli szkół uczestniczących w projekcie i zespołu ekspertów. Dzięki wsparciu British Council mogliśmy zaprosić do poprowadzenia części merytorycznej walijską ekspertkę z rządowej agencji "Natural Recources Wales" - Carol Travers.

Carol Travers1zajęcia

C. Travers przekazała uczestnikom podstawowe informacje o Walii i tamtejszym programie Leśnych Szkół, zaprezentowała sposoby i efekty jego wdrażania. Poprowadziła też ćwiczenia (w sali i w terenie), przybliżające elementy programu.

Dorota KraśniewskaA. Biderman i C. Travers

Informacje o walijskim systemie edukacji i trening terminologii angielskiej związanej z edukacją zapewniła Ewa Osiecka, a Andrzej Biderman (koordynator projektu) i Elżbieta Tołwińska-Królikowska omówili zadania uczestników związane z udziałem w projekcie i sprawy organizacyjne dotyczące wyjazdu. W części spotkania uczestniczyła Dorota Kraśniewska z British Council.

zajęcia terenoweprace ręczne

Spotkanie rozbudziło w uczestnikach ciekawość Walii i wzmocniło motywację do podjęcia zadań pilotażu.

Andrzej BidermanEwa Osiecka