Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1 procent podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Leśne szkoły - rekrutacja zakończona
czwartek, 21 listopada 2013 22:49
Szkoły z Wiciejowa i Węgoja - to placówki wybrane do udziału w projekcie "Leśna szkoła - nowe kompetencje zawodowe nauczycieli wiejskich szkół", który Federacja Inicjatyw Oświatowych realizuje w partnerstwie z walijską organizacją CaST Cymru (ang. Communities and Schools Together).
dzieciol na drzewie
 

Spośród ośmiu aplikacji, nadesłanych przez wiejskie szkoły stowarzyszeniowe, wybraliśmy:

Wraz ze szkołami, do projektu weszły nadleśnictwa z ich terenu:

Obie szkoły będą reprezentować zespoły w składzie: dyrektor, nauczyciel nauczania zintegrowanego, nauczyciel przyrody, nauczyciel WF i prezes stowarzyszenia - organu prowadzącego szkołę, wzmocnione przez odpowiedzialnego za działania edukacyjne przedstawiciela nadleśnictwa.

Zadaniem grupy jest przeprowadzenie pilotażu zajęć Leśnej Szkoły w obu placówkach. Zespoły, wraz z grupą ekspertów (ds. doskonalenia zawodowego nauczycieli, edukacji przyrodniczej, edukacji dla zrównoważonego rozwoju, nauczania WF, edukacji początkowej, wychowania) i przedstawicielem Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych, wezmą udział w spotkaniu przygotowującym do wizyty studyjnej w Walii, a następnie przygotują i wdrożą pilotaż programu "Leśne Szkoły".

Projekt jest finansowany przez Program Leonardo da Vinci i wspierany przez British Council.