Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1,5 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1,5 procenta podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Leśne szkoły - rekrutacja zakończona
czwartek, 21 listopada 2013 22:49
Szkoły z Wiciejowa i Węgoja - to placówki wybrane do udziału w projekcie "Leśna szkoła - nowe kompetencje zawodowe nauczycieli wiejskich szkół", który Federacja Inicjatyw Oświatowych realizuje w partnerstwie z walijską organizacją CaST Cymru (ang. Communities and Schools Together).
dzieciol na drzewie
 

Spośród ośmiu aplikacji, nadesłanych przez wiejskie szkoły stowarzyszeniowe, wybraliśmy:

Wraz ze szkołami, do projektu weszły nadleśnictwa z ich terenu:

Obie szkoły będą reprezentować zespoły w składzie: dyrektor, nauczyciel nauczania zintegrowanego, nauczyciel przyrody, nauczyciel WF i prezes stowarzyszenia - organu prowadzącego szkołę, wzmocnione przez odpowiedzialnego za działania edukacyjne przedstawiciela nadleśnictwa.

Zadaniem grupy jest przeprowadzenie pilotażu zajęć Leśnej Szkoły w obu placówkach. Zespoły, wraz z grupą ekspertów (ds. doskonalenia zawodowego nauczycieli, edukacji przyrodniczej, edukacji dla zrównoważonego rozwoju, nauczania WF, edukacji początkowej, wychowania) i przedstawicielem Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych, wezmą udział w spotkaniu przygotowującym do wizyty studyjnej w Walii, a następnie przygotują i wdrożą pilotaż programu "Leśne Szkoły".

Projekt jest finansowany przez Program Leonardo da Vinci i wspierany przez British Council.