Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1 procent podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Tydzień z internetem 2014
poniedziałek, 03 marca 2014 12:48
W dniach 24-30 marca 2014 r. odbędzie się europejska kampania Tydzień z Internetem, organizowana w Polsce przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i jej partnerów. FIO, jako partner kampanii, szczególnie zachęca wiejskie szkoły do organizowania zajęć dla uczniów i przedstawicieli społeczności lokalnych.
Tydzień z Internetem - logo
 

W kampanii mogą też wziąć udział biblioteki, domy kultury, pracownie komputerowe i inne instytucje i organizacje oferujące publiczny dostęp do komputerów i internetu.

Hasło tegorocznej, czwartej edycji to zdobywanie i rozwijanie umiejętności cyfrowych potrzebnych w nowoczesnej europejskiej gospodarce. Instytucje i organizacje, które wezmą udział w kampanii, będą mogły zorganizować spotkania przybliżające różnorodne możliwości internetu i nowych technologii, szczególnie te, które pomagają w poruszaniu się po rynku pracy i planowaniu ścieżki zawodowej.

Dla organizatorów spotkań przygotowano materiały promocyjne i trzy scenariusze:

  • Co ze mnie wyrośnie? – scenariusz spotkania dla dzieci w wieku 6–9 lat i ich rodziców o wymarzonych zawodach i umiejętnościach, które są potrzebne do ich wykonywania
  • Zagraj w przyszłość – scenariusz spotkania dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych o badaniu predyspozycji zawodowych i planowaniu ścieżki zawodowej
  • Pole do popisu – kurs online dla seniorów z wyszukiwania informacji w Internecie, połączony z wiedzą o rozwoju kompetencji poprzez narzędzia online oraz wolontariacie dla seniorów.

Aby wziąć udział w Tygodniu z Internetem 2014, należy:

  • zapoznać się ze scenariuszami spotkań
  • wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie organizatora
  • między 24 a 30 marca przeprowadzić spotkanie według jednego z zaproponowanych scenariuszy lub według własnego pomysłu.

Kampanię objął honorowym patronatem Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

Kampanii towarzyszy konkurs "Odyseja technologiczna 2025". Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu krótkiej pracy pisemnej w dowolnej formie (esej, felieton, wiersz, reportaż), w której uczestnik zaprezentuje jeden dzień swojego życia w świecie nowych technologii w roku 2025.

 

ikonka linkWięcej o konkursie - na stronie organizatora