Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1,5 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1,5 procenta podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Tydzień z internetem 2014
poniedziałek, 03 marca 2014 12:48
W dniach 24-30 marca 2014 r. odbędzie się europejska kampania Tydzień z Internetem, organizowana w Polsce przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i jej partnerów. FIO, jako partner kampanii, szczególnie zachęca wiejskie szkoły do organizowania zajęć dla uczniów i przedstawicieli społeczności lokalnych.
Tydzień z Internetem - logo
 

W kampanii mogą też wziąć udział biblioteki, domy kultury, pracownie komputerowe i inne instytucje i organizacje oferujące publiczny dostęp do komputerów i internetu.

Hasło tegorocznej, czwartej edycji to zdobywanie i rozwijanie umiejętności cyfrowych potrzebnych w nowoczesnej europejskiej gospodarce. Instytucje i organizacje, które wezmą udział w kampanii, będą mogły zorganizować spotkania przybliżające różnorodne możliwości internetu i nowych technologii, szczególnie te, które pomagają w poruszaniu się po rynku pracy i planowaniu ścieżki zawodowej.

Dla organizatorów spotkań przygotowano materiały promocyjne i trzy scenariusze:

  • Co ze mnie wyrośnie? – scenariusz spotkania dla dzieci w wieku 6–9 lat i ich rodziców o wymarzonych zawodach i umiejętnościach, które są potrzebne do ich wykonywania
  • Zagraj w przyszłość – scenariusz spotkania dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych o badaniu predyspozycji zawodowych i planowaniu ścieżki zawodowej
  • Pole do popisu – kurs online dla seniorów z wyszukiwania informacji w Internecie, połączony z wiedzą o rozwoju kompetencji poprzez narzędzia online oraz wolontariacie dla seniorów.

Aby wziąć udział w Tygodniu z Internetem 2014, należy:

  • zapoznać się ze scenariuszami spotkań
  • wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie organizatora
  • między 24 a 30 marca przeprowadzić spotkanie według jednego z zaproponowanych scenariuszy lub według własnego pomysłu.

Kampanię objął honorowym patronatem Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

Kampanii towarzyszy konkurs "Odyseja technologiczna 2025". Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu krótkiej pracy pisemnej w dowolnej formie (esej, felieton, wiersz, reportaż), w której uczestnik zaprezentuje jeden dzień swojego życia w świecie nowych technologii w roku 2025.

 

ikonka linkWięcej o konkursie - na stronie organizatora