Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1 procent podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Zapraszamy na Samorządowy Kongres Oświaty
piątek, 21 września 2012 17:02
Zapraszamy na Samorządowy Kongres Oświaty (Warszawa, 26-27 września 2012 r.) - samorządy wszystkich szczebli będą dyskutowały o tym, jak podnosić jakość polskiej edukacji i co trzeba zmienić, aby to było możliwe. Gospodarzem jednego z paneli dyskusyjnych jest Federacja Inicjatyw Oświatowych.
Samorządowy Kongres Oświaty - logo
 

Podczas panelu dyskusyjnego "Aktywne porozumienie obywatele-samorząd. Jakość oświaty a rola w procesie rodziców, organizacji pozarządowych, organizacji społecznych itp." (Stadion Narodowy, 26 września, godz. 14.50-16.50) pokażemy, wraz z zaproszonymi gośćmi, jak partycypacja obywateli w procesach decyzyjnych może wpłynąć na poprawę jakości edukacji.

Zaprezentujemy jedno z narzędzi partycypacji – Matrycę Kalkulacyjną pozwalającą analizować budżet gminny i wspólnie dyskutować o zarządzaniu nim. Matryca jest opracowana i testowana w projekcie POKL "Monitoring procesu przekazywania szkół i przedszkoli zagrożonych likwidacją organizacjom pozarządowym", który Federacja realizuje w partnerstwie ze Związkiem Gmin Wiejskich.

ikonka linkWięcej informacji - na stronie Kongresu