Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1,5 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1,5 procenta podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Lekcja dobrej historii - konkurs
wtorek, 10 kwietnia 2012 20:43
Jak przeprowadzić dobrą lekcję historii, jak zainteresować ucznia, jak sprawić, by nauka historii była nie tylko zapamiętywaniem dat i nazwisk, ale również dawała kompetencje potrzebne w codziennym życiu? Instytut Badań Edukacyjnych zaprasza nauczycieli gimnazjalnych do udziału w konkursie "Lekcja dobrej historii".
Lekcja dobrej historii - lekcja dobrej historii
 

Przedmiotem konkursu są dobre praktyki w nauczaniu historii w gimnazjach. Praktyki te powinny rozwijać umiejętności ogólne, wskazane w podstawie programowej - umiejętność krytycznego myślenia, rozumienia procesów historycznych, poprawnego wnioskowania czy obrony własnego stanowiska. Najlepsze pomysły zostaną upublicznione, tak by mogli skorzystać z nich również inni nauczyciele.

Konkurs ma trzy kategorie:

  • fragment lekcji (np. praca z mapą),
  • scenariusz lekcji,
  • cykl lekcji (np. rozwijających umiejętność krytycznej analizy materiałów źródłowych).

Jury będzie brać pod uwagę między innymi oryginalność pomysłów i możliwość ich zastosowania w innych gimnazjach. Zgłoszenia można nadsyłać do 18 maja przez formularz on-line. Ogłoszenie wyników - 5 czerwca.

Laureaci konkursu, oprócz nagród - e-booków, zostaną zaproszeni na dwudniowe spotkanie poświęcone omówieniu ich pomysłów, wniosków z konkursu i strategii upowszechniania nagrodzonych praktyk.

Konkurs jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.