Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1 procent podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Lekcja dobrej historii - konkurs
wtorek, 10 kwietnia 2012 20:43
Jak przeprowadzić dobrą lekcję historii, jak zainteresować ucznia, jak sprawić, by nauka historii była nie tylko zapamiętywaniem dat i nazwisk, ale również dawała kompetencje potrzebne w codziennym życiu? Instytut Badań Edukacyjnych zaprasza nauczycieli gimnazjalnych do udziału w konkursie "Lekcja dobrej historii".
Lekcja dobrej historii - lekcja dobrej historii
 

Przedmiotem konkursu są dobre praktyki w nauczaniu historii w gimnazjach. Praktyki te powinny rozwijać umiejętności ogólne, wskazane w podstawie programowej - umiejętność krytycznego myślenia, rozumienia procesów historycznych, poprawnego wnioskowania czy obrony własnego stanowiska. Najlepsze pomysły zostaną upublicznione, tak by mogli skorzystać z nich również inni nauczyciele.

Konkurs ma trzy kategorie:

  • fragment lekcji (np. praca z mapą),
  • scenariusz lekcji,
  • cykl lekcji (np. rozwijających umiejętność krytycznej analizy materiałów źródłowych).

Jury będzie brać pod uwagę między innymi oryginalność pomysłów i możliwość ich zastosowania w innych gimnazjach. Zgłoszenia można nadsyłać do 18 maja przez formularz on-line. Ogłoszenie wyników - 5 czerwca.

Laureaci konkursu, oprócz nagród - e-booków, zostaną zaproszeni na dwudniowe spotkanie poświęcone omówieniu ich pomysłów, wniosków z konkursu i strategii upowszechniania nagrodzonych praktyk.

Konkurs jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.