Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1,5 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1,5 procenta podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558
Pro Publico Bono
Federacja Inicjatyw Oświatowych otrzymała
Nagrodę Główną Pro Publico Bono 2001
za program "Mała Szkoła"
Federacja Inicjatyw Oświatowych korzysta z dofinansowania przez Logo Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych


odsłon od 1 września 2006

Tydzień z Internetem 2012 - konkurs z nagrodami
poniedziałek, 20 lutego 2012 19:46
Federacja Inicjatyw Oświatowych zachęca wszystkie szkoły, zwłaszcza małe wiejskie szkoły podstawowe, do udziału w "Tygodniu z Internetem 2012" (26-30 marca 2012 r.). Można zorganizować spotkanie dla uczniów, rodziców i dziadków, wziąć udział w konkursie i wygrać sprzęt multimedialny.
Tydzień z Internetem 2012 - logo
 

"Tydzień z Internetem" to ogólnoeuropejska kampania, której celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości sieci. Na potrzeby akcji zostanie uruchomiony specjalny internetowy licznik, dzięki któremu będzie można poznać liczbę uczestników we wszystkich krajach. W ubiegłym roku w akcji wzięło udział ponad 112 tysięcy osób z blisko 30 krajów, w tym niemal 7 tysięcy z Polski (zajęliśmy czwarte miejsce).

W Polsce kampanię koordynuje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (FRSI), a FIO jest jednym z jej partnerów. Przedsięwzięciu patronuje koalicja "Dojrz@łość w sieci", działająca na rzecz zachęcenia osób starszych do aktywnego korzystania z internetu.

Szkoła, która chce wziąć udział w kampanii, powinna:

  • zapoznać się z trzema scenariuszami spotkań, przygotowanymi przez FRSI ("Zasadź drzewo w Internecie", "W 80 minut dookoła świata", "Rozgrzewka przed EURO 2012")

  • między 7 a 19 marca 2012 zgłosić chęć udziału w kampanii (formularz rejestracyjny będzie dostępny na stronie Programu Rozwoju Bibliotek)

  • między 26 a 30 marca 2012 przeprowadzić spotkanie dla dzieci, rodziców i dziadków według jednego z zaproponowanych scenariuszy lub według własnego pomysłu (podczas spotkania uczestnicy będą rejestrować swój udział w "Tygodniu z Internetem 2012").

Instytucje, które zorganizują takie spotkanie, będą mogły przystąpić do konkursu "Co trzy głowy to nie jedna!". Zadanie konkursowe ma polegać na przygotowaniu i umieszczeniu w sieci relacji multimedialnej ze spotkania.

Trzymamy kciuki!
Zespół Federacji Inicjatyw Oświatowych

 

ikonka_pobierzWięcej o kampanii (PDF - 133 KB)

ikonka linkProgram Rozwoju Bibliotek

ikonka linkTydzień z Internetem

ikonka linkCo trzy głowy to nie jedna