Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1 procent podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Młodzi artyści w kosmosie - konkurs
wtorek, 13 września 2011 08:28
Komisja Europejska zaprasza uczniów do udziału w konkursie plastycznym promującym program europejskiej nawigacji satelitarnej "Galileo". Nagrodą będzie nazwanie imieniem zwycięzcy jednego z satelitów, które zostaną wysłane na orbitę w ramach programu Galileo.
Konkurs Galileo - banner
 

W konkursie mogą wziąć udział dzieci w wieku od 9 do 11 lat, które wykonają pracę plastyczną nawiązującą do tematu "Kosmos i aeronautyka". Można wykorzystać dowolne materiały i techniki plastyczne. Gotową pracę należy zeskanować lub sfotografować i wysłać na konkurs do 15 listopada 2011 r. poprzez stronę internetową konkursu. Każdy uczestnik może nadesłać tylko jedną pracę.

Zwycięzcę wyłoni krajowe jury, w którym zasiadają: dr hab. Igor Soszyński - adiunkt w Obserwatorium Astronomicznym Uniwersytetu Warszawskiego, Teresa Starzec - malarka i Aleksandra Radwańska - aktorka. Imię zwycięzcy zostanie ogłoszone podczas ceremonii rozdania nagród, która odbędzie się w Warszawie w styczniu 2012 r. Laureat otrzyma dyplom i trofeum przedstawiające satelitę, który zostanie nazwany jego imieniem.

Konkurs Plastyczny Galileo jest organizowany w każdym z 27 państw członkowskich Unii Europejskiej.

 

ikonka_linkZarejestruj się - wyślij pracę

ikonka_linkZasady konkursu i informacje prawne

 

Program Galileo to kontrolowany przez instytucje cywilne europejski system nawigacji satelitarnej. W ramach tego programu na orbitach okołoziemskich zostanie umieszczonych 30 satelitów (27 operacyjnych i 3 zapasowe). Program zapewni Europejczykom dostęp do nawigacji satelitarnej niezależny od obecnie istniejących systemów - amerykańskiego GPS i rosyjskiego GLONASS. Znajdzie wiele zastosowań np. w lotnictwie, zarządzaniu transportem morskim i lądowym czy w aplikacjach do telefonów komórkowych. Satelity operacyjne programu Galileo będą wysyłane etapami począwszy od 2011 roku aż do stworzenia kompletnej sieci, planowanego na 2018 rok.

 

ikonka_linkWięcej o nawigacji satelitarnej

ikonka_linkWięcej o programie Galileo