Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1,5 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1,5 procenta podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

 

XIV Forum Inicjatyw Oświatowych

Dyrektor Szkoły, 12 października 2009

Tytuł spotkania niezwykle aktualny: Reforma w przedszkolu – programy, diagnoza, nadzór. Półmetek roku szkolnego zachęca do pierwszych analiz dotyczących wprowadzonej we wrześniu 2009 roku reformy.
Dyrektor Szkoły - zrzut ekranu
 

XIV Forum Inicjatyw Oświatowych odbyło się w dniach 10–11 października 2009 roku. Po inauguracji – jak co roku od początków Forum (poza I Forum, które odbyło się w 1997 roku w I Społecznym Liceum Ogólnokształcącym w Warszawie) – w Sali Kolumnowej w Gmachu Sejmu RP, warsztaty odbyły się w Szkole Przymierza Rodzin na Bielanach w Warszawie.

Na Forum poruszono tematy związane z edukacją na wsi i prowadzeniem małych szkół i przedszkoli: jakość edukacji przedszkolnej, modele szkół prowadzonych przez organizacje pozarządowe, dydaktyka i organizacja pracy w małej szkole, rola samorządu gminnego i organizacji pozarządowych w rozwoju edukacji wiejskiej, proces likwidacji i przekazywania szkół oraz problemy dzieci niepełnosprawnych na wsi.

Forum zainicjowało roczną debatę o edukacji na wsi w ramach lokalnych i regionalnych Forów Inicjatyw Oświatowych w ciągu całego 2010 roku oraz budowanie Koalicji na Rzecz Edukacji na Wsi – ponad wszelkimi podziałami. Organizatorami Forum były: Federacja Inicjatyw Oświatowych, Fundacja Rozwoju Dzieci im. J.A. Komeńskiego, Stowarzyszenie Edukator, Fundacja Elementarz, Krajowe Forum Oświaty Niepublicznej, Polska YWCA.