Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1 procent podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

III Sektor a biznes – podręcznik i webinarium
Fundacja Akademia Organizacji Obywatelskich zaprasza do udziału w webinarium „Zrozumieć biznes – prawno-podatkowe aspekty współpracy organizacji społecznych z biznesem”. Webinarium odbędzie się w środę, 20 lutego 2019 r. Udział w nim, podobnie jak podręcznik są bezpłatne.
Ilustracja: fragment okładki podręcznika „Zrozumieć biznes – prawno-podatkowe aspekty współpracy organizacji społecznych z biznesem”
 

Organizacje społeczne, które chcą współpracować z biznesem, napotykają na szereg problemów, które wynikają z zawiłości prawno-podatkowych związanych m. in. z umowami barterowymi czy sponsoringowymi. Aby ułatwić taką współpracę, eksperci podatkowi Deloitte wraz z Forum Darczyńców w Polsce przygotowali opracowanie „Współpraca podmiotów biznesowych i organizacji pozarządowych: aspekty prawno–podatkowe”. Przedstawione są w nim m. in. umowy dotyczące darowizn, sponsoringu, czy barteru. Podręcznik można pobrać bezpłatnie  - link poniżej.

Podręcznik skierowany jest do pracowników organizacji pozarządowych i działów firm, które z nimi współpracują. Dzięki odpowiedniej wiedzy osoby zarządzające organizacjami jak i osoby reprezentujące firmy, będą mogły dobierać rozwiązania bezpieczne i korzystne dla obu stron umowy.

Webinarium będzie rozwinięciem tych zagadnień. Zajęcia poprowadzą Krzysztof Kutek - menedżer w dziale doradztwa podatkowego w Deloitte, oraz Julia Kluczyńska – prawniczka z Forum Darczyńców w Polsce. Eksperci opowiedzą o możliwych formach współpracy organizacji pozarządowych z podmiotami biznesowymi. Deloitte i Forum Darczyńców mają nadzieję, że dzięki podręcznikowi i webinarium, obie strony tej współpracy poczują się pewniej i bezpieczniej oraz że dzięki odpowiedniej wiedzy osoby zarządzające organizacjami jak i osoby reprezentujące firmy, będą mogły dobierać rozwiązania bezpieczne i korzystne dla obu stron umowy.

Webinarium odbędzie się w środę 20 lutego o godz. 12.00, potrwa ok. 60 minut. Link do strony webinarium ponizej (aby wziąć udział należy podać swój adres e-mail).

Wykładowcy

Krzysztof Kutek, menedżer w dziale doradztwa podatkowego w Deloitte. Krzysztof posiada ponad sześcioletnie doświadczenie w doradztwie podatkowym w zakresie VAT dla podmiotów z sektora biznesowego oraz publicznego. Jest licencjonowanym doradcą podatkowym. Szczególne doświadczenia posiada w przedmiocie doradztwa dla sektora nowoczesnych technologii, sektora nieruchomości i budowlanego, a także wdrożenia standardu jednolitego pliku kontrolnego. W 2017 r. zaangażował się we współpracę Deloitte z Forum Darczyńców i był członkiem zespołu ekspertów, który opracował podręcznik „Współpraca podmiotów biznesowych i organizacji pozarządowych: aspekty prawno-podatkowe” wydany przez Forum Darczyńców i Deloitte.

Julia Kluczyńska jest prawniczką i specjalizuje się w regulacjach prawnych związanych z funkcjonowaniem fundacji i stowarzyszeń. W Forum Darczyńców w Polsce zajmuje się działalnością rzeczniczą – koordynuje proces opracowywania stanowisk Forum Darczyńców i prezentuje je w konsultacjach społecznych i procesie legislacyjnym. Jest członkinią komitetu prawnego europejskiej sieci DAFNE (Donors and Foundations Networks in Europe), który pracuje m. in. nad propozycjami zmian prawnych, które umożliwiłyby szybszy rozwój filantropii w Europie. Należała do zespołu ekspertów, który opracował podręcznik „Współpraca podmiotów biznesowych i organizacji pozarządowych: aspekty prawno-podatkowe” wydany przez Forum Darczyńców i Deloitte.

 

Ikonka linkStrona pobierania podręcznika - strona zewnętrzna

Ikonka linkStrona webinarium - strona zewnętrzna