Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1,5 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1,5 procenta podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558
Pro Publico Bono
Federacja Inicjatyw Oświatowych otrzymała
Nagrodę Główną Pro Publico Bono 2001
za program "Mała Szkoła"
Federacja Inicjatyw Oświatowych korzysta z dofinansowania przez Logo Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych


odsłon od 1 września 2006

Uwaga, ważne zmiany w Prawie oświatowym!
środa, 28 sierpnia 2019 08:54
Znika określenie ,,szkoła niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej” - to jedna ze zmian, jakie przynoszą wchodzące w życie od 1 września nowe przepisy Prawa oświatowego. Przypominamy o tym naszym członkom i pozostałym organom prowadzącym placówki edukacyjne, bowiem zmiany wymagają wielu kroków z ich strony.
Ilustracja: Dziennik Ustaw RP z jednolitym tekstem Prawa Oświatowego
 
Więcej…
 
Subwencja oświatowa – oto nasza wspólna opinia
wtorek, 13 sierpnia 2019 09:38
Oto opinia przesłana przez FIO do Ministerstwa Edukacji w ramach konsultacji nowego rozporządzenia dotyczącego podziału subwencji oświatowej dla jednostek samorządu terytorialnego. Dziękujemy wszystkim, którzy wyrazili swoje swoje opinie i poparcie dla działań FIO, w szczególności Prezesom Stowarzyszeń ze wsi Dokudów, Jezioro, Skrzypkowo, Stare Rybie, Zagorze i Okolice oraz ze Stowarzyszenia Edukator.
Ilustracja: polskie monety
 
Więcej…
 
Subwencja oświatowa – prosimy o Wasze opinie!
środa, 07 sierpnia 2019 18:46
Federacja Inicjatyw Oświatowych została zaproszona do konsultacji rozporządzenia ministra edukacji, dotyczącego podziału subwencji oświatowej dla jednostek samorządu terytorialnego. To bardzo ważne przepisy, bo to od nich zależy ilość pieniędzy, jakie trafią do poszczególnych gmin – i poszczególnych szkół. Pilnie prosimy o Wasze zdanie na temat projektu!
Ilustracja: polskie banknoty
 
Więcej…
 
Jak są finansowane polskie szkoły...
piątek, 26 lipca 2019 11:34
...a jak powinny być? Przedstawiamy opracowanie FIO, w przystępny sposób wprowadzające w finanse oświatowe. Naszym zdaniem to powinna być lektura obowiązkowa dla każdego radnego i dla rodziców z rad rodziców szkół samorządowych. Ale także dla polityków, zwłaszcza kandydatów na posłów i senatorów. Oraz wyborców - by mogli z kandydatami dyskutować...
Ilustracja: banknoty i monety
 
Więcej…
 
Pięć postulatów do ministra edukacji
środa, 19 czerwca 2019 16:00
Uczestnicy Kwadratowego Stołu - Koalicji dla Edukacji skierowali listę postulatów do nowego ministra edukacji narodowej. Jak piszą, ich szybkie podjęcie pozwoliłoby na złagodzenie negatywnych skutków ubocznych reformy systemu edukacji. Kwadratowy Stół tworzą przedstawiciele korporacji samorządowych, organizacji pozarządowych i osoby, którym leży na sercu dobro polskiej szkoły. Wśród nich jest też FIO.
Siedziba Ministerstwa Edukacji Narodowej
 
Więcej…
 
startpoprz11121314151617181920nastkoniec