Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1,5 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
od 4 grudnia 2013 r. ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1,5 procenta podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Ratujmy ludzi znad granicy
poniedziałek, 27 grudnia 2021 10:58
Dla wielu spośród nas święta Bożego Narodzenia w tym roku były znacznie mniej radosne niż zwykle. Powodem była świadomość, że w tym samym czasie na wschodniej granicy cierpią i umierają ludzie. Ludzie tacy jak my, z taką samą czerwoną krwią w żyłach, tak samo jak my odczuwający zimno i ból. Tak samo jak my pragnący żyć.
Ilustracja: Kościół p.w. św. Stanisława Kostki na Żoliborzu - foto: Adrian Grycuk / Wikipedia.pl (CC BY-SA 3.0)
 
Więcej…
 
Trójkąt bezpieczeństwa: samorząd, NGO i szkoła
środa, 15 grudnia 2021 09:25
Zapraszamy do udziału w panelu dyskusyjnym. „Trójkąt bezpieczeństwa: samorząd, organizacje pozarządowe i szkoła”. Będzie on poświęcony zagadnieniom bezpieczeństwa we współczesnej szkole. Jego organizatorami są Fundacja Praesterno i Federacja Inicjatyw Oświatowych. Spotkanie on-line w poniedziałek 20 grudnia 2021 r.
Ilustracja: Ręka wzywająca pomocy na znaku drogowym - Photo by Andrea Bellucci on Unsplash
 
Więcej…
 
Podpisz petycję ws. pieniędzy dla przedszkolaków!
sobota, 13 listopada 2021 09:47
Federacja Inicjatyw Oświatowych wystąpiła z petycją do sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży o naprawienie błędu w budżecie państwa na 2022 rok. W jego wyniku dyskryminowane są dzieci w wieku 3-5 lat. Do 24 listopada każdy może dołączyć do petycji.
Ilustracja: Przedszkolaki z Sienna
 
Więcej…
 
W edukacji potrzeba dobrych emocji
czwartek, 02 września 2021 07:38
Nowy rok szkolny zaczyna się trudnymi emocjami. Czerwona Ekierka i akcja Wolna Szkoła, obawy przed IV falą pandemii, tragedia Afganistanu i budowanie zasieków na granicy przeciw uchodźcom i migrantom, a także oczywiście rocznica 1 Września 1939 roku. Bardzo potrzebujemy dobrych emocji, a więc i dobrych informacji, aby móc dawać sobie radę ze wszystkimi naszymi traumami obecnymi i dziedziczonymi. Powinniśmy zbierać siły do działania przed wielkimi wyzwaniami przyszłości, jakie czekają nas w związku z zagrożeniami klimatycznymi i politycznymi.
Rada pedagogiczna w nowej szkole w Wólce Dąbrowickiej
 
Więcej…
 
Katastrofa planowania przestrzennego trwa od lat
piątek, 27 sierpnia 2021 07:27
27 sierpnia br. swoją pracę rozpoczyna Zespół Roboczy ds. Planowania Przestrzennego, powołany uchwałą zarządu Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych. FIO weźmie udział w jego pracach, przy czym chcemy przypomnieć, że tym zagadnieniem, ze szczególnym uwzględnieniem planowania przestrzennego dla systemu oświatowego zajmujemy się od wielu lat.
Ilustracja: Londyn z lotu ptaka - przykład sprawnego planowania przestrzennego
 
Więcej…
 
startpoprz12345678910nastkoniec