Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1,5 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1,5 procenta podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Przedszkole dla każdego 3-, 4- i 5-latka!
czwartek, 23 marca 2023 17:28
Jeśli się zorganizujemy w ramach partnerstwa samorządowo-pozarządowo-biznesowego i doprowadzimy do wpisania do budżetu państwa 9 miliardów złotych na edukację przedszkolną, to wygramy wybory dla dzieci przed wyborami do parlamentu, już w wakacje! - pisze prezeska FIO Alina Kozińska-Bałdyga w portalu ngo.pl. W swym artykule zachęca do zmian w finansowaniu edukacji przedszkolnej - więcej z budżetu państwa, mniej z budżetów gmin.
Przedszkolaki z Grabowa
 
Więcej…
 
To zwłaszcza w szkole musi być ciepło
środa, 31 sierpnia 2022 08:55
Zbliża się 1 września – początek nowego roku szkolnego, który zapowiada się gorąco. Przed nami wielkie zmiany wprowadzane przez ministra edukacji Przemysława Czarnka – pisze prezeska FIO Alina Kozińska-Bałdyga, wskazując czego jej w zapowiedziach ministra brakuje.
Okno z zamarzniętymi lodowymi kwiatami - Autor: Chloe Ridgway / Unsplash
 
Więcej…
 
Jak NGO mogą pomóc w edukacji młodych Ukraińców?
czwartek, 25 sierpnia 2022 16:44
"Rola i zadania organizacji pozarządowych w procesie edukacji dzieci i młodzieży z Ukrainy" - konferencję pod takim hasłem przewodnicząca Sejmowej Komisji Edukacji planuje na 19 września w Sejmie. Chcemy być na nią przygotowani, więc zapraszamy do udziału w spotkaniu on-line, które pozwoli ustalić wspólne propozycje i postulaty.
Flaga Ukrainy i dłoń w geście V
 
Więcej…
 
Przetrwajmy zimę w wiejskiej szkole
piątek, 19 sierpnia 2022 16:50
Wzrost kosztów energii dotyka wszystkich, ale wśród tych, dla których jest szczególnie dotkliwy są małe wiejskie szkoły prowadzone przez stowarzyszenia. Tam podwyżka kosztów energii oznacza często obniżenie wynagrodzeń nauczycieli. Mamy pomysł jak uniknąć tej sytuacji, zainteresowanych zapraszamy na na konferencję 22 sierpnia 2022 r. do Korzecznika w gminie Kłodawa oraz on-line.
Mała Szkoła w Korzeczniku
 
Więcej…
 
Apel: Trzeba zderusyfikować gospodarkę
piątek, 27 maja 2022 10:00
Samorządy terytorialne, organizacje przedsiębiorców i pracodawców, liczne organizacje trzeciego sektora wspólnie apelują do rządu o ujawnienie uzgodnionego z Komisją Europejską Krajowego Planu Odbudowy oraz przeprowadzenie konsultacji społecznych, aby dostosować jego zawartość oraz innych strategii rządowych do wyzwań związanych z derusyfikacją polskiej gospodarki. Wśród sygnatariuszy apelu jest FIO.
Ilustracja: Na niebie obłoki w kształcie napisu 'CO2'
 
Więcej…
 
startpoprz12345678910nastkoniec