Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1,5 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1,5 procenta podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Media o nas w roku 2013

Relacje mediów na temat realizowanego przez Federację Inicjatyw Oświatowych projektu "Z Małej Szkoły w Wielki Świat" publikujemy na stronie projektu. 

FIO: Matryca lekarstwem na oświatowe finanse

Edukacja Internet Dialog, 21 kwietnia 2013

FIO liczy, że wystąpienie ZNP do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie legalności istnienia szkół publicznych prowadzonych przez inne organy niż samorząd, nie podważy zasadności istnienia tych placówek, ale otworzy nowy etap poszukiwania sposobu naprawy polskiej szkoły i zapewnienia dzieciom najlepszej jakości edukacji.
Edukacja Internet Dialog - zrzut ekranu
 
 
 

Coraz biedniejsze szkoły wiejskie

PR24/Anna Mikołajewska, 3 września 2013

Wiejska szkoła to nie tylko placówka oświatowa. To instytucja dająca szansę na rozwój również całej społeczności wiejskiej. Dlaczego tak wielu szkołom grozi likwidacja i co zrobić, aby temu zapobiec? O przyczynach likwidacji szkół mówi Elżbieta Tołwińska-Królikowska, prezeska Federacji Inicjatyw Oświatowych
Polskie Radio - zrzut ekranu
 
 
 

FIO: przejmowanie szkół publicznych szansą dla wsi

Wirtualna Polska/mce/ nno/ dsr/ ls/(PAP), 29 marca 2013

Przejmowanie szkół publicznych przez podmioty prywatne jest szansą dla placówek wiejskich zagrożonych likwidacją - twierdzi Federacja Inicjatyw Oświatowych. Chce rozmawiać z ZNP, który zaskarżył przepisy pozwalające na takie przejęcie do Trybunału Konstytucyjnego.
Wirtualna Polska - zrzut ekranu
 
 
 

FIO zaprasza Broniarza

Wspólnota, 29 marca 2013. Autor: Andrzej Gniadkowski

Szkoły publiczne, zgodnie z Konstytucją, mogą być prowadzone tylko przez podmioty publiczne – uważa Związek Nauczycielstwa Polskiego. Federacja Inicjatyw Oświatowych zauważając niespójność przepisów zaprasza związkowców do dyskusji nad zmianami systemu finansowania i prawa funkcjonujących w oświacie.
Wspólnota - zrzut ekranu
 
 
 

Za miłość do życia

Gość Niedzielny, 21 marca 2013. Autor: Tomasz Gołąb

Fundacja Narodowego Dnia Życia wręczyła statuetki Tulipanów dla osób i inicjatyw, które promują i zachęcają innych do odnajdywania szczęścia w rodzinie. Wśród nagrodzonych: Barbara Grysiak, Tomasz Terlikowski, Federacja Inicjatyw Oświatowych, Stowarzyszenie KoLiber, Komitet Budowy Pomnika Dzieci Utraconych w Koszalinie i miasto Szczecin.
Gość Niedzielny - zrzut ekranu
 
 
startpoprz1234nastkoniec