Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1 procent podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Media o nas w roku 2012

Relacje mediów na temat realizowanego przez Federację Inicjatyw Oświatowych projektu "Z Małej Szkoły w Wielki Świat" publikujemy na stronie projektu. 

Nie ma szkoły, nie ma wsi

Gość Niedzielny, 6 września 2012. Autor: Piotr Legutko

Zamiast likwidować szkołę wiejską, lepiej przekazać ją rodzicom. W ten sposób udało się uratować już ponad 350 placówek. Ile placówek zniknie z mapy kraju w tym roku? Oficjalnie nikt tego nie wie. Federacja Inicjatyw Oświatowych, zajmująca się ratowaniem wiejskich szkół, wysłała ankiety do ponad 1500 gmin, odpowiedzi udzieliło 405. W tych gminach zlikwidowane zostaną 92 szkoły.
Gość Niedzielny - zrzut ekranu
 
 
 

Spokojnie o zawodzie nauczyciela

Edunews, 6 września 2012. Autor: Marcin Polak

Nie potrafimy spokojnie rozmawiać o pracy i pensjach nauczycieli – zauważa Aleksandra Pezda na łamach "Wysokich Obcasów". "Nauczyciele żadają od nas \[dziennikarzy] prostego wyboru: albo jesteś z nami, albo przeciw nam! O ich pracy i pensjach od lat nie ma innej rozmowy – tylko na takich wielkich emocjach. Dlaczego? Bo to nie jest walka wyłącznie o pieniądze. To jest walka o honor."
Edunews - zrzut ekranu
 
 
 

Młodzieżowy wolontariat na wsi

Polskie Radio, 5 września 2012

"Wolontariat rozwija wieś" - o nowym projekcie realizowanym przez Federację Inicjatyw Oświatowych opowiada wiceprezeska FIO Elżbieta Tołwińska-Królikowska.
Polskie Radio - zrzut ekranu
 
 
 

Nauczycielka prosi o szacun

Wysokie Obcasy/metromsn.gazeta.pl, 10 września 2012. Autorka: Sylwia Szwed

Nauczycielki z dużych i małych szkół, z długim stażem i dopiero rozpoczynających pracę odnoszą się do swojej roli zawodowej, warunków pracy, wynagrodzeń. Wśród nich - Marietta Błaszkiewicz, prezeska Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Anieliny i Łodzia "Żakus", prowadzącego od 2002 roku Szkołę Podstawową w Anielinach.

Więcej - w serwisie metromsn.gazeta.pl
metromsn.gazeta.pl - zrzut ekranu
 
 
 

Oświata wiejska przestanie istnieć?

Portal Samorządowy, 25 czerwca 2012

Konieczne są zmiany w prawie oświatowym, które pomogą rozwiązywać największe problemy, na jakie napotykają stowarzyszenia chcące ratować szkoły likwidowane przez samorządy.
Portal Samorządowy - zrzut ekranu
 
 
startpoprz1234567nastkoniec