Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1,5 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1,5 procenta podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Media o nas w roku 2012

Relacje mediów na temat realizowanego przez Federację Inicjatyw Oświatowych projektu "Z Małej Szkoły w Wielki Świat" publikujemy na stronie projektu. 

Nie ma szkoły, nie ma wsi

Gość Niedzielny, 6 września 2012. Autor: Piotr Legutko

Zamiast likwidować szkołę wiejską, lepiej przekazać ją rodzicom. W ten sposób udało się uratować już ponad 350 placówek. Ile placówek zniknie z mapy kraju w tym roku? Oficjalnie nikt tego nie wie. Federacja Inicjatyw Oświatowych, zajmująca się ratowaniem wiejskich szkół, wysłała ankiety do ponad 1500 gmin, odpowiedzi udzieliło 405. W tych gminach zlikwidowane zostaną 92 szkoły.
Gość Niedzielny - zrzut ekranu
 
 
 

Spokojnie o zawodzie nauczyciela

Edunews, 6 września 2012. Autor: Marcin Polak

Nie potrafimy spokojnie rozmawiać o pracy i pensjach nauczycieli – zauważa Aleksandra Pezda na łamach "Wysokich Obcasów". "Nauczyciele żadają od nas \[dziennikarzy] prostego wyboru: albo jesteś z nami, albo przeciw nam! O ich pracy i pensjach od lat nie ma innej rozmowy – tylko na takich wielkich emocjach. Dlaczego? Bo to nie jest walka wyłącznie o pieniądze. To jest walka o honor."
Edunews - zrzut ekranu
 
 
 

Młodzieżowy wolontariat na wsi

Polskie Radio, 5 września 2012

"Wolontariat rozwija wieś" - o nowym projekcie realizowanym przez Federację Inicjatyw Oświatowych opowiada wiceprezeska FIO Elżbieta Tołwińska-Królikowska.
Polskie Radio - zrzut ekranu
 
 
 

Nauczycielka prosi o szacun

Wysokie Obcasy/metromsn.gazeta.pl, 10 września 2012. Autorka: Sylwia Szwed

Nauczycielki z dużych i małych szkół, z długim stażem i dopiero rozpoczynających pracę odnoszą się do swojej roli zawodowej, warunków pracy, wynagrodzeń. Wśród nich - Marietta Błaszkiewicz, prezeska Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Anieliny i Łodzia "Żakus", prowadzącego od 2002 roku Szkołę Podstawową w Anielinach.

Więcej - w serwisie metromsn.gazeta.pl
metromsn.gazeta.pl - zrzut ekranu
 
 
 

Oświata wiejska przestanie istnieć?

Portal Samorządowy, 25 czerwca 2012

Konieczne są zmiany w prawie oświatowym, które pomogą rozwiązywać największe problemy, na jakie napotykają stowarzyszenia chcące ratować szkoły likwidowane przez samorządy.
Portal Samorządowy - zrzut ekranu
 
 
startpoprz1234567nastkoniec