Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1,5 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1,5 procenta podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Media o nas w roku 2011

Relacje mediów na temat realizowanego przez Federację Inicjatyw Oświatowych projektu "Z Małej Szkoły w Wielki Świat" publikujemy na stronie projektu. 

Prezydent Komorowski uratuje małe szkoły?

Wspólnota, wrzesień 2011. Autor: DBK

Początek roku szkolnego za nami. Ale nie wszędzie odbywał się w podniosłej atmosferze. W gminach, gdzie zlikwidowano szkoły rodzice nie mogą się z tym pogodzić. Zakładają stowarzyszenia, aby to one prowadziły placówki.
Wspólnota - zrzut ekranu
 
Więcej…
 
 

Zakładasz przedszkole? Ratujesz swoją szkołe? Od nich otrzymasz pomoc

echodnia.eu, 22 sierpnia 2011

Mieszkańcy wsi powiatu radomskiego, którzy chcą utworzyć stowarzyszenia na ratunek swoim szkołom lub chcą zakładać przedszkola mogą się zgłaszać po wsparcie do Stowarzyszania Rozwoju Wsi Maziarze Stare i Okolic.
echodnia.eu - zrzut ekranu
 
 
 

Dziewczyny z żelaza

echodnia.eu, 5 sierpnia 2011. Autor: Piotr Burda

"Na koniec naszej rozmowy, w drodze do samochodu zapytałem jaki tytuł powinna mieć ta historia. – Dziewczyny z żelaza. To byłoby dobre - powiedziała prezes Agnieszka Czerwińska". O szkole w Zaleziu którą uratowało przed likwidacją pięć mieszkanek tej wsi, wspieranych przez Federację Inicjatyw Oświatowych, pisze ze Skarżyska Kamiennej Piotr Burda.
echodnia.eu - zrzut ekranu
 
 
 

Stowarzyszenia poprowadzą szkoły wiejskie?

Portal Samorządowy, 16 czerwca 2011

Szkoły wiejskie prędzej czy później zostaną oddane stowarzyszeniom lokalnym, gdyż samorządy wiejskie mają za mało środków na ich prowadzenie - uważają uczestnicy debaty o systemie finansowania oświaty.
Portal Samorządowy - zrzut ekranu
 
 
 

Nie będzie szkoły w Piekle

Tygodnik katolicki "Niedziela", maj 2011. Autorka: Alicja Dołowska

W opinii prezes FIO, Aliny Kozińskiej-Bałdygi, każda szkoła na wsi powinna być uratowana, bo jej zamknięcie oznacza degradację miejscowości. W wyniku likwidacji wiejskich szkół, dochodzi do tworzenia w mieście placówek molochów, z setkami anonimowych uczniów w zatłoczonych klasach. – Szkoły powinny być miejscami działalności edukacyjnej, kulturalnej i przedsiębiorczości – podkreśla Kozińska-Bałdyga.
Tygodnik katolicki Niedziela - zrzut ekranu
 
 
startpoprz123456nastkoniec