Najczęściej zadawane pytania
Zastrzeżenia prawne
Wskazówki dla użytkowników
Start Kontakt Mapa serwisu
1,5 proc. podatku dla OPP

KRS 0000148854

Federacja Inicjatyw Oświatowych
ma status
organizacji pożytku publicznego (OPP).
Pomóż nam ratować i wspierać
małe wiejskie szkoły -
przekaż FIO 1,5 procenta podatku.

Nasze konto:
93 1020 1026 0000 1502 0382 2558

Należymy do:

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich Federacja Organizacji Służebnych MAZOWIA Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Media o nas w roku 2011

Relacje mediów na temat realizowanego przez Federację Inicjatyw Oświatowych projektu "Z Małej Szkoły w Wielki Świat" publikujemy na stronie projektu. 

W obronie małych szkół

Tygodnik Katolicki "Niedziela", kwiecień 2011. Autorki: Anna Cichobłazińska, Beata Włoga

Inwestycja w ludzi jest najlepszą inwestycją. Gdy w grę wchodzi rachunek ekonomiczny, samorządy zapominają o tej maksymie. Czy rzeczywiście wskaźniki demograficzne jako jedyne będą miały wpływ na decyzje samorządów dotyczące najważniejszej dla społeczności lokalnych instytucji kulturotwórczej, jaką jest szkoła?
Tygodnik Katolicki Niedziela - zrzut ekranu
 
 
 

Na ratunek zamykanym szkołom

supernowości24.pl, 21 kwietnia 2011

O przejmowaniu przez stowarzyszenia rozwoju wsi zagrożonych likwidacją podkarpackich szkół i wsparciu Federacji Inicjatyw Oświatowych dla ich działań pisze Katarzyna Pękala.
supernowości24.pl - zrzut ekranu
 
 
 

Zakładanie małych szkół sposobem na ich likwidację

natablicy.pl, 19 kwietnia 2011

Przejmowanie przez stowarzyszenia rozwoju wsi wiejskich małych szkół może być jednym ze sposobów na rozwiązanie problemu likwidacji szkół samorządowych - zachęca Federacja Inicjatyw Oświatowych, która od ponad dekady doradza, jak przeprowadzać takie procesy. A samorządy zapowiadają , że w całym kraju zamkną niemal czterysta placówek.
natablicy.pl - zrzut ekranu
 
 
 

Rodzice się uczą, jak ratować szkoły

Gazeta.pl/Rzeszów, 17 kwietnia 2011. Autorka: Agata Kulczycka

W szkole podstawowej w Łodynie w gminie Ustrzyki Dolne uczy się 38 dzieci. Radni zdecydowali, że w szkole zostaną tylko najmłodsze dzieci, a starsze będą dojeżdżać do placówki w Ustrzykach. Gazeta opisuje starania rodziców o utrzymanie szkoły w dotychczasowym kształcie i wsparcie tych działań przez Federację inicjatyw Oświatowych.

Więcej - w serwisie Gazeta.pl
Gazeta.pl/Rzeszów - zrzut ekranu
 
 
 

Wiejskie domino

Tygodnik Powszechny, 29 marca 2011. Autor: Michał Olszewski

Z polskiej prowincji znikają małe szkoły. Niszczy je bezradność rodziców i nauczycieli oraz przekonanie samorządowców, że rozdrobniona oświata nie jest szansą, tylko finansowym przekleństwem. Już we wrześniu tego roku wszystkie dzieci z małopolskiej gminy Kozłów powinny rozpocząć naukę w nowej szkole zbiorczej.
Tygodnik Powszechny - zrzut ekranu
 
Więcej…
 
startpoprz123456nastkoniec